,,Kto ma żywność ten ma władzę”, Rozmowa z Jolantą Dal na temat organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO) (FILM)

11-10-2017

tvEkologia.pl : Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadu z Jolantą Dal, która reprezentuje Międzynarodową Koalicję do Ochrony Polskiej Wsi, Koalicję Polska Wolna od GMO, ponadto jest radną gminy Komańcza i prowadzi 90 hektarowe gospodarstwo rolne. Tematem rozmowy jest GMO, wpływ sztucznej modyfikacji na żywność i życie człowieka.

jd

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 15 do “,,Kto ma żywność ten ma władzę”, Rozmowa z Jolantą Dal na temat organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO) (FILM)”

 1. zenek pisze:

  chyba kto ma swiezaki :)

 2. qwerty pisze:

  Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Zwłaszcza w USA. Pieniądze i nazwisko

  • qwerty pisze:

   Właściwie to GMO jest po to żeby mieć większe zyski. Czyli rośliny daję więcej plonów i są odporniejsze na szkodniki i szkodliwe warunki. A co jeśli rośliny GMO zaczną wypierać te naturalne w przyrodzie ? albo gdy już w sposób naturalny i niekontrolowany zmienią geny – bo ewolucja zawsze idzie do przodu, a ogranicznikiem jest tylko czas i warunki

   • Btch pisze:

    Kolego.
    Po pierwsze – rosliny GMO sa modyfikowane w taki sposob, ze nie moga sie rozmnazac.
    Po drugie – jezeli – jak to ujales – zmienia geny, to najpewniej zrewertuja, czyli powroca do stanu pierwotnego.
    Jedyne zagrozenie to mozliwosc patentowania genow – czyli rosliny same w sobie nie sa zagrozeniem. Zagrozeniem sa ludzie, a dokladnie chciwosc – ponoc jedyna rzecz, ktorej planeta nigdy nie zaspokoi.
    Proponuje zapoznac sie z podatawami inzynierii genetycznej, wystarczy akademicki podrecznik.
    I jeszcze jedno. Jakby ewolucja zawsze szla do przodu to istnialoby wiele gatunkow, ktorych nawet nie znamy.

 3. Brawo P.Jolu pisze:

  Wsłuchałem całego wywiadu i wiele zrozumiałem.Ma Pani wiedzę profesorską a czy w Bieszczadach mamy już GMO kukurydza rośnie i dojrzewa w okolicach Odrzechowa Zarszyna,Wzdowa piękne jej lasy.

 4. Ktos pisze:

  Zamiast sie wymadrzac – czep sie babo lepienia pierogow,

 5. Krzywość ogórka i jaja na herbicydach pisze:

  I jeszcze jedno ile azotynów mamy w wyrobach mięsnych,ile chloru w cukrze ile cukru w cukrze w biedronkach złotej łyżeczki.Gdzie są produkowane te piękne białe i kolorowe wyroby :w sprzedanych cukrowniach,masarniach i zakładach i czyje one są.Bogate państwa UE dały możliwość korzystania z tego na Platformie a nie stole i to Nowocześnie.Kto ich wspiera oderwanych od koryta.Jak będą mieli mniej to i mniej będą (kupowywać)I wtedy będą nas karać przez sady Brukselskiej demokracji,

 6. Dobra rada. pisze:

  Ty Ktos chamie chyba cię spieło idź się wypróżnić.

 7. Nic ci nie pomoże to kwilenie pisze:

  Jak piszesz tak wyglądasz kloacznie nikt się z tobą nie liczy prawie już jesteś i idziesz dalej w odbyt i nie byt.He he he.

 8. mieszkaniec pisze:

  Brawo – Pani Jolanta Dal na Posła ziemi podkarpackiej!

 9. +++++++++++ pisze:

  Czy ma rację czy nie ma to się tylko kreuje na „męża stanu”. A kto ja zna wie co jest warta. Psioczy na UE (podobnie jak ja) ale kaskę z dotacji przytula. Pomroczność jasna. Typowa chęć zaistnienia za wszelką cenę i parcia na szkło. A epidemia chorób nowotworowych rozpoczęła się w latach 90-tych przed rozpowszechnieniem GMO. Z całej tej „przemowy” można by było tylko o pestycydach w 5 minut powiedzieć.

 10. dramat pisze:

  Pani Dal ciągle coś wymyśla.Całkiem niedawno zakładała szkołę średnią w Komańczy.

  HHAHHHAAHAHAHHHA. Taki z niej autorytet i naukowiec, że hoho

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.