Miłośnicy jednośladów rozpoczęli sezon. Bądźmy rozważni na drodze

29-03-2017

SANOK / PODKARPACIE. Pogoda sprawia, że coraz częściej na drogach można spotkać rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Jazda jednośladem jest niewątpliwie przyjemnością pod warunkiem, że przestrzegamy podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz przepisów w ruchu drogowym. Tym, którzy rozpoczęli już sezon rowerowy przypominamy także o prawidłowym zabezpieczaniu własnych pojazdów.

Wiosna to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów na drogach. Kierujący jednośladami i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze.

Pamiętajmy, że rowerzyści i motocykliści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W razie wypadku są narażeni na poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a niekiedy i życia.

moto-1154627_960_720

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów. Zarówno kierujący samochodami jak i jednośladami mają takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Miłośnikom jednośladów, którzy rozpoczęli już sezon przypominamy o prawidłowym wyposażeniu pojazdów. Pamiętajmy także o podstawowych zasadach bezpiecznego przechowywania swoich rowerów. Warto je w sposób prawidłowy zabezpieczyć, choćby poprzez zapięcie specjalną linką. Przechowujmy rowery w odpowiednich miejscach niedostępnych dla osób postronnych np. na strychu, w piwnicy czy w garażu.

źródło: KPP Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 24 do “Miłośnicy jednośladów rozpoczęli sezon. Bądźmy rozważni na drodze”

 1. Ta pisze:

  Znowu zacznie się horror, a policja nic nie będzie robić. Jełopy na motorach będą się rozbijać po drogach i pędzić 160_180 km/h. Proponuję wszystkim kierowcom żeby zajezdzać im drogę, nie ustępować i nie puszczać gdzie się tylko da tak jak ja to zawsze robię. Niech się kretyni naucza że drogi są dla wszystkich i wszystkich obowiązują te same przepisy. Wypier…Ć na tory, tam się wyszalejcie i pozabijajcie a nie na drogach publicznych!!!!

  • Anonim pisze:

   Ty imbecylu skończony

  • Ja pisze:

   Na słonnych dojdzie do tragedii kwestia czasu

  • Easy Rider pisze:

   Właśnie, drogi są dla wszystkich, a my także potrafimy jechać środkiem pasa i blokować ruch aut tylko czy to ma sens. Przesiądź się na moto skoro Ci żal. BTW, zawsze przestrzegam przepisów, a na moto spędziłem pewnie więcej czasu niż Ty liczysz wiosen. Nie namawiaj też innych do łamania przepisów i zajeżdżania drogi bo to jest przestępstwo.

   • Ta pisze:

    Przestępcą to ty ćwoku jesteś bo się rozp… asz po drogach. Nie wzruszają mnie twoje żale. Wyplacz się mamusi debilu

  • lubięmotory pisze:

   @Ta
   Znowu zacznie się… ból dupy

  • Pozdrawiam pisze:

   Idiotę (niebieski ścigacz) który wyprzedzał ciąg aut i o włos nie wjechał w kierowce zjeżdżającego do swojej posesji. Sytuacja identyczna do tej z Okulickiego.

   KIEDYŚ ci DEBILU nie wyjdzie i mam nadzieje że tylko ty zagościsz u św. PIOTRA.

   • Pozdrawiam pisze:

    Jak ma reagować kierowca który skręca w lewo w lusterku widzi wolny pas i sznurek aut stojących za nim. I wtedy wyjeżdża debil z tyłu na ścigaczu – BO on JEDZIE!!! Przecież to się nie mieści w granicach reakcji zwykłego śmiertelnika!!!!

  • Pl pisze:

   Rada dla kierowców aut jedź prosto nie rób gwałtownych ruchów to nie spowodujesz kolizji z motocyklem
   Chyba ze trafisz na babę na motorze albo ciota co z roweru na motor się przesiadl

  • tdm pisze:

   Odezwal sie rbr co jezdzi 30kmh do Pasa pasatem w tdiku.

 2. res pisze:

  Szanujcie motocyklistów to oni będą was szanować!

  • renault pisze:

   co ty pier**lisz, jak można szanować kogoś, kto na publicznej drodze zapie***la 150km/h!
   jak widzę motor gdzies tam w korku, to zawsze robię takiemu miejsce, niech korzysta skoro ma okazję, ale jak widzę wariata na plastikowym ścigaczu, to chciałbym takiego zepchnąć do rowu!!!

  • Easy Rider pisze:

   Tyle w temacie! Dziękuję!

 3. Szcze Pan pisze:

  Są jakieś zapisy na nerki?

 4. cyklista pisze:

  Wielka prośba do wszystkich zmotoryzowanych uczestników poruszających się po drogach.
  Proszę o zachowanie prawidłowej odległości przy wyprzedzaniu cyklistów.
  Przepisy wyraźnie określają jaką należy zachować odległość.
  Traktujcie napotkanych na drodze rowerzystów tak jak by to jechał Twój brat,córka,mąż,
  żona lub wnuk.

 5. Anonim pisze:

  A hałas motocykli. Można to jakoś rozwiązać? Nikt nic z tym nie robi

 6. ja pisze:

  Znowu się zaczną wyścigi na serpentynach w każdy weekend. A policja oczywiście nic z tym nie robi od lat. To chyba nie jest tak daleko od Sanoka, prawda?

 7. Stunter pisze:

  Wara ku… Od motocyklistów.
  Jesteśmy ludźmi z pasją.
  Zapierdalamy ostro, nie prowadzimy żałosnej egzystencji jak większość ludzi. Elo bandyci.
  JSP.

 8. KILERSI pisze:

  Ciekawe jak jadę motorem 50km/h to wszystkie samochody muszą mnie wyprzedzić, a gdzie są wasze przepisy? Pozdrawiam wszystkie Moto!!!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.