AKTUALIZACJA: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie świadczona w sanockim szpitalu. Zmiany wchodzą w życie od 1 października

01-10-2017

SANOK C/ PODKARPACIE. Od niedzieli 1 października 2017 r. od godziny 8.00 rozpoczyna funkcjonowanie Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Samodzielny Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sanoku. Pacjenci będą przyjmowani na parterze głównego budynku lecznicy przy ulicy 800-lecia w Sanoku – wejście naprzeciwko podcieni.

Jak informuje dyrekcja sanockiego szpitala, nocna i świąteczna opieka obejmuje mieszkańców Sanoka, gminy Sanok, Besko, Bukowsko, Zarszyn oraz Tyrawa Wołoska. Kontaktować można się pod nr tel: (13) 4656162.

Natomiast mieszkańcy gmin Zagórz oraz Komańcza przynależą pod leski szpital

–  Zgodnie z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia jesteśmy zobowiązani przedstawić rejon, dla które świadczymy usługi opieki nocnej i świątecznej. Natomiast mieszkańcy zarówno gminy Zagórz jak i Komańcza w razie potrzeby z powodzeniem mogą przyjść do naszego szpitala i uzyskać pomoc – mówi Henryk Przybycień, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Przypomnijmy, że do tej pory realizowano je przy ul. Jana Pawła II, a usługi zdrowotne świadczyła firma: SABINA OSTROWSKA NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „ACAMAR”.

Obecnie opieka nocna i świąteczna leży w gestii szpitala.

- Wynika to wprost z ustawy o tzw. sieci szpitali, czyli nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zgodnie z tym aktem prawnym placówki, które trafiły do pierwszych trzech poziomów referencyjności, z automatu realizują świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – wyjaśnia dyrektor.

Pomoc świadczona jest w punktach nocnej opieki i nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotne, do którego jesteśmy zapisani. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki – wykaz punktów znajduje się na stronie NFZ .

szp

Komentarzy: 17 do “AKTUALIZACJA: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie świadczona w sanockim szpitalu. Zmiany wchodzą w życie od 1 października”

 1. pacjęmt pisze:

  Co z mieszkańcami gminy zagórz, czyżby nie należeli do powiatu sanockiego. Odprowadzamy składki do Sanoka a nie do Buczacza, czy nie wiadomo gdzie, żeby tam opieki szukać.

  • pacjentka pisze:

   I oto chodzi. Wreszcie znakomita decyzja. Brawo.

   • Anic pisze:

    Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to znakomita decyzja? Czy już korzystałaś z takiego świadczenia? Przecież ustawa wchodzi w życie z dniem 1 października. A Ty już liżesz pewną część ciała?

   • zet pisze:

    Zobaczymy czy znakomita.
    Średni czas oczekiwania na Jana Pawła wynosił 10 min.W dni wolne i święta.

  • Zgred pisze:

   Składki odprowadzacie do ZUS a nie do Sanoka, poza tym wyraźnie pisze: „Natomiast mieszkańcy zarówno gminy Zagórz jak i Komańcza w razie potrzeby z powodzeniem mogą przyjść do naszego szpitala i uzyskać”… więc przestań płakać.

 2. Nie rozumiem pisze:

  Czy Zagórz jest związany z powiatem sanockim czy jak tu ktoś określił z Buczaczem.Co mam zrobić w gminie Zagórz jak od lat lekarz rodzinny w Sanoku i nie jestem tu wyjątkiem.Który tu pozostawił podział administracyjny z czerwonego i POpapranego systemu.Kto to uporządkuje? Cegiełki na szpitale poza ubezpieczeniea brała Warszawa i tutaj szpital w Sanoku i co jesteśmy za burtą.

  • Kierowca bombowca pisze:

   A popytajcie w Lesku

  • fan pisze:

   „nie rozumiem” głowa jest od myślenia !
   – lekarza rodzinnego możesz wybrać sobie nawet w Gdyni
   – w każdym szpitalu co prowadzi opiekę nocną Cię przyjmą jeśli jesteś ubezpieczony
   – widać że wszyscy nie myślą tylko Ty, ale wychodzi że jesteś typowy upierdliwy tłumok któremu myślenie szkodzi.
   – jak dalej nie kumasz to do Rydzyka powiatowy nieuku.

 3. Ann pisze:

  Oby było sprawniej…

 4. 37061 pisze:

  Jacy lekarze będą dyżurować? Czy też emeryci tak jak teraz?

 5. antek pisze:

  będą duże kolejki

 6. Matylda pisze:

  Czy to ustawa czy nie BARDZO DOBRA DECYZJA
  Jeżeli lekarze emeryci się zgodzą na dyżury to też BARDZO DOBRA DECYZJA
  W Sanoku mamy bardzo dobrych lekarzy,lekarzy emerytów a nasze młode wilki będą mieli od kogo się uczyć.
  Niema co gdybać BARDZO DOBRA DECYZJA.

 7. pepe pisze:

  Pozdrowienia z Buczacza .

 8. Wesoły staruszek pisze:

  Same usprawnienia – na JP zlikwidowano rejestrację dla dzieci, trzeba czekać do rejestracji ogólnej, krzeseł brak. Na około ludzie w różnym stanie zdrowia. Jeden kaszle, drugi smarka, dobrze że nikt nie pluje.

  Teraz „opiekę” przenoszą do szpitala.
  Nie mam pojęcia kto o tym zdecydował, może i będzie lepiej. Pytanie tylko komu i za ile. Może chociaż jedno krzesło na poczekalni będzie.

 9. M pisze:

  Mieszkańcom Sanoka życzę duuuużo zdrowia.

 10. bruno pisze:

  oby to zdalo egzamin

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.