Pięć prób oszustwa metodą na tak zwanego wnuczka

29-11-2017

SANOK / PODKARPACIE. Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne sposoby działania. Posługują się podstępem i podszywają się pod funkcjonariuszy publicznych lub podają się za krewnych.

Sanoccy policjanci ostrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Wymyślają różne historie i stosują różne metody, żeby nieuczciwie zdobyć pieniądze.

Dzisiaj między godz. 13, a 14 miało miejsce pięć prób oszustwa metodą na tak zwanego wnuczka. Do starszych osób zadzwoniła oszustka, która podając sie za krewną próbowała wyłudzić od rozmówców pieniądze. Na szczęście wszystkie próby okazały się nieskuteczne. Starsi ludzie wykazali się czujnością i nie dali się oszukać. Wypytując rozmówcę o szczegóły życia rodzinnego doprowadziły do sytuacji, w której oszustka przerwała połączenie.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci apelują do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Prosimy o dokładne sprawdzenie wiarygodności osoby, która się z nami kontaktuje. Oszuści często starają się wywierać na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji w odpowiedniej instytucji. Niekiedy oferują bardzo korzystne warunki umowy, bądź sprzedają towar po atrakcyjnej cenie. Te wszystkie metody mają ułatwić zdobycie pieniędzy od pokrzywdzonych.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do uczciwości osób, które się z nami kontaktują, powiadamiajmy o tym fakcie Policję.

ŹRÓDŁO: KPP Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 8 do “Pięć prób oszustwa metodą na tak zwanego wnuczka”

 1. Bam pisze:

  Sie koor::y za robote nie wezma tylko starsze osoby okradaja!! Jak zlapia taka szmate to powinni reke uciac dla przykladu to reszte oszustow przestraszy i bedzie spokoj!!

 2. patol z krainy ratuj boże alkoholików pisze:

  to sanok – patologiczna kraina, tego nie ogarniesz rozumem

 3. Gdyby nie naiwność to sukcesy. pisze:

  Proste zaprosić do domu zgadzać się pod pretekstem przybycia. Przed wpuszczeniem powiadomić policję.Zwrócić uwagę na wygląd ewentualnie pojazd jak możliwe zapamiętać nr, rejestracyjny i prowadzić dialog zgadzając się na propozycję.Nie pozwolić na spacery po mieszkaniu.Jak samotność zawołać sąsiada lub kogoś bliskiego.

  • @Gdyby nie naiwność to sukcesy pisze:

   Nie znasz się to się nie wypowiadaj.
   Nie należy wpuszczać nikogo do domu. To bardzo niebezpieczna gra i nigdy nie ma pewności, jak osaczony przestępca się zachowa. Dzwonić po policję, jeśli to możliwe zapamiętać kolor ubrania, płeć, kierunek, w który, poszedł (poszli). Osoby samotnie nie powinny otwierać drzwi jeśli nie sprawdzą, kto przed nimi stoi.

 4. Masz dobre serce to nastaw D...ę pisze:

  W takim przypadku nie załatwia się spraw na telefon.Jak ma dziadzio i babcia telefon to do kogo dzwoni?

 5. Masz dobre serce to nastaw Maryskę pisze:

  W takim przypadku nie załatwia się spraw na telefon.Jak ma dziadzio i babcia telefon to do kogo dzwoni?

 6. babcia pisze:

  skąd teraz wytrzasnąć wnuczka, skoro jeszcze nie urósł. Teraz dopiero dają +500.

 7. jackowski pisze:

  podobny do synka ryżego Tuska,zbiera kasiorkę dla tatusia jak wyląduje w kryminale po powrocie z Brukselki.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.