Po regionie na dwóch kółkach. Rowerowe wycieczki z Sanoka, przez Jędruszkowce do Zagórza (ZDJĘCIA)

28-07-2017

SANOK / PODKARPACIE. Wakacje to idealna pora na aktywne spędzanie czasu. Rowerowa przejażdżka po naszej malowniczej okolicy wydaje się idealną jego formą. Kto się wybierze?

Sanok położony jest w naprawdę pięknej scenerii. Nic dziwnego, że kiedy wyjdzie słońce, mieszkańcy wyciągają rowery i udają się na przejażdżki. Trasę na Międzybrodzie zna chyba każdy sanocki rowerzysta, ale inne nie są aż tak popularne. Wzgórze w Pisarowcach, kwieciste łąki Jędruszkowiec, małe wiejskie dróżki, z których rozpościerają się wspaniałe krajobrazy – to po prostu trzeba zobaczyć.

Trasa wycieczki, którą proponujemy, ma dwa warianty, zależnie od tego, kto ma jaką kondycję. Zaczynamy w Sanoku. Wyjeżdżamy z miasta i kierujemy się do Pisarowiec. Tam ze wzgórza rozpościera się wspaniały widok na odległe wzniesienia. Mijamy stadion w Pisarowcach i skręcamy w lewo na Nowotaniec. Docieramy do Jędruszkowiec, gdzie fioletowe kwiaty zaścielają łąki po obu stronach drogi. Następnie kierujemy się do Pobiedna i Zboisk. Tam właśnie wyodrębniamy dwa warianty wycieczki – ci, którzy uznają, że już wystarczy, skręcają w lewo do Prusieka, skąd wracają do domu przez Sanoczek. Ta trasa liczy około 25 km. Wytrwalsi natomiast mogą udać się dalej do Niebieszczan, Poraża i do Zagórza. Tam można odwiedzić ruiny klasztoru karmelitów bosych, gdzie trzy lata temu powstała wieża widokowa. Potem już tylko powrót do domu. Wybierając się na przejażdżkę według drugiego wariantu, trzeba zdawać sobie sprawę, że będziemy mieli w nogach ponad 40 km, ale krajobrazy wynagradzają z nawiązką włożony trud. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie.

Należy pamiętać, żeby zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody, zwłaszcza w gorące dni. Warto także wytyczyć sobie w internecie dokładną trasę, ponieważ kilka zakrętów nie jest oznakowanych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Bartosz Jaklik

Komentarzy: 10 do “Po regionie na dwóch kółkach. Rowerowe wycieczki z Sanoka, przez Jędruszkowce do Zagórza (ZDJĘCIA)”

 1. kuba pisze:

  I do tych Pisarowiec jedziemy sobie oczywiście ulicą przez Dąbrówkę i
  dalej.Trasa spokojna,samochodu nie uświadczysz,a do tego jaka bezpieczna.
  Ludzie,komu wy każecie jeżdzić tą trasą-samobójcom na rowerach?Niech
  zbudują trasy dla rowerów,ścieżki rowerowe,to tak.A nie na takiej ruchliwej
  ulicy rowerem jeżdzić,tam strach przejść na drugą stronę.

  • pisarowce pisze:

   racja, w Pisarowcach na przejściu dla pieszych czeka się 10 min, zatrzyma się na obcych blachach jedynie, rsa, rkr i inni tną ponad stówę przez wieś..strach iść a co dopiero rowerem toż to ryzyko

 2. halicz pisze:

  Sanok ma najgorsze drogi w regionie, o rowerach to nawet nie ma sensu mówić. Brak bezpiecznych dróg dla rowerzystów o ścieżkach nie wspominając. Spójrzcie na Przemyśl tam jakoś dało się wybudować nowe drogi i ścieżki rowerowe.

 3. Autor pisze:

  Czytam to i aż mi skóra cierpnie. Przecież to są takie ruchliwe drogi. Bez pobocza. Jazda w smogu. Jak można kogoś zachęcać do takiej wycieczki.

 4. wiecej drog,i sciezek rowerowych pisze:

  wiecej drog budujmy,tego nam trzeba sciezki rowerowe w uni sie dwoja i troja a unas skapo,wtym podkarpaciu zyjemy sto lat za murzynami..

 5. rtythtg pisze:

  Taka sobie wycieczka dla samobójców o średnio-wysokim stopniu pogardy dla życia. A tak na poważnie ktokolwiek nie rządzi w mieście i powiecie, jedna rzecz jest wspólna – kompletne lekceważenie tematu budowy ścieżek rowerowych. I dla wyjaśnienia – nie chodzi o jakieś dróżki nad Sanem do spacerów, ale ścieżki równolełe do sieci dróg np. do Zagórza, Leska, Zarszyna itp. Z wielu polskich miast można wyjeżdżać ścieżkami rowerowymi do okolicznych miejscowości, ale nie w Sanoku, bo tu panuje ciepła gorzała i zimny łokieć.

  • Anonim pisze:

   Nie muszą być nawet równoległe, ważne aby były w ogóle! Było by rewelacyjnie. Coś czuję jednak, że nie za naszego życia.

 6. mika pisze:

  Ales chłopie madry i zapomniales dodac ze to super trasa na wycieczke rodzinna z dziećmi jak nie masz tematu to bynajmniej takich głupot nie pisz. Szkoda komentować.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.