Sanoczanie odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi (ZDJĘCIA)

09-10-2017

W piątek 6 października 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz odznak ,,Za Zasługi dla Sportu” osobom zasłużonym za działalność na rzecz sportu. Wyróżnieni otrzymali odznaczenia z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży, krzewieniu ducha sportu wśród następnych pokoleń oraz działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. 

Dla wyróżnionych to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i cel życia. Odznaczenia i ordery, a także odznaki ,,Za Zasługi dla Sportu”, które zostały dzisiaj wręczone, to wyraz uznania za trud i osiągnięte sukcesy oraz symbol wdzięczności za zaangażowanie i wspaniałą postawę.

Wśród osób odznaczonych Brązowym Krzyżem Zasługi znalazło się czterech sanoczan: Roman Pawłowski, Marek Drwięga, Henryk Kozimor i Grzegorz Kudła.

Roman Pawłowski – ur. 11.03.1966 r., 51 lat
– związany z łyżwiarstwem szybkim od 1979 r., trener, działacz, sędzia międzynarodowy reprezentujący Polskę na zawodach rangi mistrzostw świata, mistrzostw Europy, igrzysk olimpijskich i pucharu świata; organizator największych imprez łyżwiarskich w Polsce, członek zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego oraz Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa.

Marek Drwięga – ur. 25.06.1962 r., 55 lat
– były zawodnik łyżwiarstwa szybkiego, wieloletni trener i wychowawca członków kadry narodowej, w tym zawodników uczestniczących w zimowych igrzyskach olimpijskich.

Henryk Kozimor – ur. 17.07.1955 r., 62 lata
– długoletni działacz sportowy, sędzia – starter w okręgowym związku łyżwiarstwa szybkiego, Przewodniczący Kolegium Sędziów w Okręgu sanockim, obecnie zastępca Przewodniczącego Kolegium Sędziów w Podkarpackim Okręgowym Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa w Sanoku.

Grzegorz Kudła – ur. 25.05.1975 r., 42 lata
– nauczyciel wychowania fizycznego, działający aktywnie na rzecz upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Od 12 lat trenuje najmłodszych zawodników, którzy zdobywali medale na mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim w kategoriach: młodzików i juniorów.

Źródło: MSiT

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 20 do “Sanoczanie odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi (ZDJĘCIA)”

 1. sanoczanin pisze:

  paru łyżwiarzy wychowali, więc gratulacje :)

  • Biegacz pisze:

   O Kozimorze się nie wypowiem, bo to sędzia, ale paru najwyźszej klasy w kraju lyżwiarzy to wychowali, Kudła (Nałęcki) i Drwięga (Biega. Michalski) ;-)
   Tak, czy inaczej gratulacje się jależą.

  • Tak rozumiesz jak tu jeden imbecyl pisze:

   Człowieku tak na prawdę nie liczy się sport a kasa i manewry.Zawodników się kupuje.Oszołomy płacą kibicują lub biją.

 2. Fan pisze:

  Panie Marku Drwięga – należało się! Gratuluje

 3. kocham PiS i wesołego Janka pisze:

  medal jest rzeczywiscie tylko dla prawdziwych zasłużonych.

  Ten sam medal dostał w 1984 r. Stanisław Piotrowicz, za wybitne zasługi w umacnianiu polskiej demokracji!

 4. .aga pisze:

  Lokalny głupek?

 5. stefan pisze:

  BRAWO PANOWIE JAK ZWYKLE BRAK PRAWDZIWEGO TRENERA PANA EDWARDA KOZME ,A MACIEK BIEGA TO ZAWODNIK MACIEJA CIUKA I PYTANIE DLACZEGO WYJECHAŁA WÓJCIKA PRZEZ KTÓREGO TRENERA Z MEDALEM .

 6. ??? pisze:

  Tak jaśniej bo na razie to jakiś bełkot.

 7. Blonie pisze:

  Panie Marku szacunek. Sam u Pana trenowałem. Dzięki za treningi przez które przede wszystkim po szkole miałem możliwość takiego spędzenia wolnego czasum. Dalszych sukcesów życzę.

 8. Do stefana pisze:

  Stefan ten styl śmierdzi na kilometr. Idź pobiegać może Ci żal przejdzie

 9. pepe pisze:

  Ci ludzie to z jakiej zmiany dobrej czy nie dobrej bo jacyś mało znani.

  • Adam pisze:

   Jak sie nie intetesujesz lyzwiarstwem to malo dla ciebie znane. Proste. W tej chili mamy tylko dwóch trenerów i deoch lyżwiarzy, jedenego seniora i jednego juniora.

   • Adam pisze:

    Po wielu latach pracy dla sanockiego spirtu z dziecmi i mlodzieźą trenerzy zostali docenieni. Gratulacje, bo sie należą

   • Adam pisze:

    Reszta panczenistów dopiero idzie do sportu albo juz zrezygnowala nie robiąc kariery.

   • cccv pisze:

    Widać że i ty mało wiesz. Mamy 3 trenerów i blisko 50 zawodników.Brawo dla nagrodzonych. W miarę jedzenia apetyt rośnie – czekamy na kolejne medale wychowanków w Polsce i za granicą oraz czekamy na kolejnych olimpijczyków. Pozdrawiam.

 10. Do stefana pisze:

  Adam czy Stefan zdecyduj się żałosny człowieczku. Byłeś cienkijako sportowiec, żałosny jako działacz więc zamknij się i daj innym pracować

 11. nie dotyczy pisze:

  A w piłce nożnej w ręcznej ,boksie ,podnoszeniu ciężarów,oraz w innych dyscyplinach sportu nie ma ludzi sukcesu tylko w hokeja……??????

 12. DMS pisze:

  Panie Marku Drwięga!!! Gratulacje. Za to serce do ludzi, za ten trud, za altruizm. Za to, że jest pan CZŁOWIEKIEM . W tych czasach ciężko o prawdziwych ludzi. Kawał dobrej roboty . Gratulacje.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.