SESJA W ZAGÓRZU: Sprawozdanie SP ZOZ, sprawy oświatowe i budżetowe. Publikujemy porządek obrad oraz projekty uchwał

29-05-2017

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W najbliższy poniedziałek (29 maja), w Sali narad Urzędu Miasta i Gminy Zagórz odbędzie się 42. sesja Rady Miejskiej. w programie m.in. zmiany oświatowe i budżetowe oraz sprawozdanie finansowe SP ZOZ w Zagórzu za 2016 rok. Publikujemy pełny porządek obrad oraz projekty uchwał.

Poniedziałkową sesję poprzedzą posiedzenia komisji stałych. Posiedzenie Komisji Społeczno-Socjalnej odbędzie się 24 maja, o godz. 9:00, natomiast posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Finansów – 26 maja,o godz. 14.30.


ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 446 z późn. zm.) zwołuję na dzień 29 maja (poniedziałek) 2017 r. XLII zwyczajną sesję Rady Miejskiej w Zagórzu. Sesja rozpocznie się o godzinie 1200 w Sali Narad Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu.

Proponowany porządek sesji:

1. Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Powołanie sekretarza sesji.

3. Sprawozdanie Przewodniczących Komisji stałych z posiedzeń odbytych w okresie międzysesyjnym.

4. Rozpatrzenie projektów uchwał:

1) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielom, którym powierzono stanowisko dyrektora, wicedyrektora lub inne stanowisko kierownicze , ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli szkół niewymienionych w art. 42 ust. 3 ustawy – Karta Nauczyciela oraz określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym wymiarze godzin w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Zagórz /DRUK Nr 1 – pobierz pdf/,

2) zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży, form i zakresu tej pomocy, w tym stypendiów dla uzdolnionych uczniów oraz trybu postępowania w tych sprawach /DRUK Nr 2 – pobierz pdf/,

3) w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zagórzu za 2016 rok /DRUK Nr 3 – pobierz pdf/,

4) w sprawie aplikowania Gminy Zagórz o środki z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020 na realizację projektu pod nazwą „Natura bez granic” – zachowanie wspólnego dziedzictwa naturalnego w gminach: Dobromil (Ukraina) i Zagórz (Polska) oraz zabezpieczenia na jego realizację niezbędnych środków finansowych w budżetach Gminy Zagórz na lata 2017 – 2019 /DRUK Nr 4 – pobierz pdf/,

5) w sprawie aplikowania Gminy Zagórz o środki z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020 na realizację projektu pod nazwą „Polsko – ukraińska akademia pożarnicza” – Gmina Zagórz i Chyrów razem na rzecz bezpieczeństwa bez granic oraz zabezpieczenia na jego realizację niezbędnych środków finansowych w budżetach Gminy Zagórz na lata 2017 – 2019 /DRUK Nr 5 – pobierz pdf/,

6) w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Gminy Zagórz na 2017 rok /DRUK Nr 6 – pobierz pdf/,

7) w sprawie wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Zagórz na lata 2017-2023 /DRUK Nr 7 – pobierz pdf/.

5. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz o pracy w okresie międzysesyjnym.

6. Interpelacje, wolne wnioski i zapytania.

7. Zamknięcie sesji.

2374

foto: archiwum Zagorz24.pl

Komentarzy: 24 do “SESJA W ZAGÓRZU: Sprawozdanie SP ZOZ, sprawy oświatowe i budżetowe. Publikujemy porządek obrad oraz projekty uchwał”

 1. szok pisze:

  dlaczego tyle kasy idzie na Ukrainę ? Co my na tym zyskamy jako mieszkańcy Gminy Zagórz?

  • mieszkaniec pisze:

   czy mieszkaniec może zabierac głos? Co to za projekty? dlaczego nie konsultowane są te setki tysiecy złotych na wkłady własne z mieszkańcami? Może mieszkańcy woleli by klasy dla dzieci?

   • OLAF pisze:

    trzeba spokojnie to przeanalizować nikt nie podoił jeszcze decyzji! Radni to mogą ale nie muszą przegłosować w poniedziałek

    Zapraszam mieszkańców na komisje w środe oraz w poniedziałek. Zobaczmy na co idzie kasa!

   • UWAGA pisze:

    Poniedziałkową sesję poprzedzą posiedzenia komisji stałych. Posiedzenie Komisji Społeczno-Socjalnej odbędzie się 24 maja, o godz. 9:00, natomiast posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Finansów – 26 maja,o godz. 14.30.

  • do Radnych pisze:

   Radni na spotkaniu w szkole obiecali że na sesji postawią punkt gdzie będzie druga klasa pierwsza na Nowym Zagórzu! Nie chcemy aby nasze dzieci chodziły do 27 osobowej klasy!

   • WS pisze:

    Nie ma pieniędzy na dzieci są za to na projekty „Natura bez granic” 2 858 977 zł !!!!. „Polsko – ukraińska akademia pożarnicza” 203 832zł !!! LUDZIE CZY WIDZICIE TE SUMY !!! Tyramy dniami i nocami a władza w Zagórzu w ten sposób wydaje nasze podatki. Nie na dzieci czego od nich żądamy tylko na jakieś bezsensowne projekty !!!

 2. WS pisze:

  TO JAKAŚ KPINA!!! Nie ma pieniędzy na dzieci, a tak ogromne kwoty idą na jakieś DURNE projekty. Radni szukają „zysków” w wysypiskach a wydają ogromne pieniądze na inwestycję które niczemu nie służą. Wystarczy nie wydawać tak głupio pieniędzy a gminę będzie wstać żeby wysyłać śmieci w kosmos!!!

 3. Greg pisze:

  ŻENADA!!! Byłem ostatnio na zebraniu rodziców z radnymi w kwestii utworzenia dodatkowej Klasy, to był problem z pieniędzmi a tutaj okazuje się, że kasa jest tylko NIE NA DZIECI!!!!!, funduje się jakieś nikomu nie potrzebne poronione projekty a głupie 100 tys na dodatkową klasę nie ma, aż mnie szlak trafia ja widzę to cholerną niegospodarność!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. obserwator pisze:

  na klasy NIE MA, na dzieci NIE MA, na autobusy szkolne NIE MA, a na rozrzucanie kasy na lewo i prawo jest !!!

 5. Wojtek pisze:

  Kto pisze te komentarze ?. Wszystkie o podobnej treści ?.

 6. Cieniutki pisze:

  Nie wiem drodzy komentatorzy czy macie wiedzę ze projekty transgraniczne są dofinansowywane z zewnątrz na poziomie 85-90% więc grzechem byłoby nie podnieść takich środków.
  Pozdrowienia

  • co wazniejsze projekty polsko ukraińskie? pisze:

   czy Polskie dzieci uczace się w normalnych warunkach w Gminie Zagórz. Ciekawe co na to radni?

  • o co chodzi pisze:

   O co chodzi z tym projektem na co te pieniądze idą?
   Ko z tego korzysta?
   Kto jeździ na te spotkania ?
   Gdzie ta kasa zostaje wydawana?
   Dlaczego nie pisze się projektów na których wszyscy skorzystają i coś wnoszą w normalne życie mieszkańców?

   89-90% A co to za idiota pisze pieniądze unijne to nie nasze ?
   Można je marnować a ile to my do uni kasy wpłacamy ,
   ile nam zabierają w inny sposób,
   Już myślicie że nikt nic nie wie.
   Ten tak zwany projekt powinien być w całości opublikowany na co nasze podatników pieniądze idą!!!

   A przy okazji ile kosztował nas projekt wykluczenia cyfrowego?
   Kto z niego korzysta ile anten stoi porozkładanych na terenie gminy i promieniuje niepotrzebnie ?Wystarczy popatrzyć w Łukowym na szkołę czy to jest takie dobre w dobie światłowodu ?

  • @ cieniutki pisze:

   A co daje ten projekt nam prostym obywatelom ,którym podnosicie na te bzdury podatek?!

   • Cieniutki pisze:

    Z tego co mi wiadomo w projektach uwzględniona jest między innymi budowa kanalizacji w Czaszynie, zakup wozu strażackiego dla OSP Zagórz i dla OSP Średnie Wielkie oraz rozbudowa remizy w OSP Zahutyń reszty szczegółów inwestycji nie znam.
    Pozdrawiam

 7. Jan pisze:

  Grzechem jest działanie bez wiedzy społeczeństwa ,np:budowa kompostowni i rozbudowa składowiska w Średnim Wielkim dla ponad 40 gmin ,jak można tak postępować !

 8. Asia pisze:

  Mocno ograniczeni komentatorzy.Zwykli ignoranci.

 9. Cieniutki pisze:

  Komentarze pisze napewno jedna ekipa szokująca się do przejęcia władzy w Gminie Zagórz.
  Pod każdym newsem o Zagórzu te same komentarze pisane w tym samym stylu.

  • Ewa pisze:

   Przeciw wysypisku i kompostowni też podpisało sie 15 osóby czy może 1100 osób?

  • SB pisze:

   Ekipa, władza, spiski :P a by coś zmienić trzeba po prostu działać razem! Robią co chcą i nic dobrego z tego nie wynika, a do tego bezczelnie ignorują głos mieszkańców, rodziców więc trzeba wsiąść sprawy w swoje ręce. Każdemu radzę to samo!

  • Jan pisze:

   Grafolog się znalazł,niech ta władza sobie będzie ,żeby tylko nie robili głupich rzeczy .Przecież ludzie muszą się jakoś bronić ,tak nie można !

 10. Prawy pisze:

  Ponoc jeden radny czy sołtys chodzi po wiosce i opowiada że jak nie bedzie wysypiska to ludzie beda płacić 25 zł za śmieci. ciekawe kto mu kazał takie bajki opowiadać?

  Pytanie ile beda zarabiac presesi w nowej społce śmieciowej?????

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.