Spotkania z policją w szkołach z terenu powiatu sanockiego (ZDJĘCIA)

22-11-2017

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci w ramach realizacji akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, która została objęta patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w szkołach na terenie powiatu sanockiego przeprowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą.


19 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, natomiast 20 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Sanoccy dzielnicowi wspólnie z policjantką z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przeprowadzili cykl spotkań w szkołach na terenie naszego powiatu.

W rozmowach z uczniami podkreślali jak ważne jest bezpieczeństwo każdego dziecka, a przede wszystkim jego życie i zdrowie. Każde dziecko dowiedziało się jakie ma prawa ale i jakie ma obowiązki. Omówili zagadnienia dotyczące przemocy, która dotyka dzieci nie tylko ze strony rówieśników ale również osób im najbliższych, rodziców i opiekunów.

ŹRÓDŁO: KPP Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 3 do “Spotkania z policją w szkołach z terenu powiatu sanockiego (ZDJĘCIA)”

 1. eVa pisze:

  Bardzo dobry pomysł. Takie akcje powinny być organizowane częściej. Minister, jak już się wpisał na listę inicjatorów, powinien sypnąć groszem ma gadżety odblaskowe.

  A teraz szczypta dziegciu. Fundacje ojca dyrehtora otrzymamy od pryncypała naszego sanockiego posła ponad poł miliona złotych z Funduszu Przeciwdziałania Przestępczości…..

  Chyba musi być bardzo źle z bezpieczeństwem w kraju, skoro sam toruński kapłan podjął się zapobieganiu.

 2. emeryt milicji pisze:

  Potrzeba uczyć dzieci za co nie dostać w Polsce kary, będzie krótsze szkolenie. Reszta jest w tym POlicyjnym kraju karana i egzekwowana z całą surowością. Brak jakiegokolwiek zrozumienia i pomocy przez policję a normalny człowiek traktowany jak potencjalny przestępca, który nie ma prawa się pomylić. To tylko mydlenie oczu jaka ta nasza policja jest wspaniała i jak współpracuje ze społeczeństwem.

 3. Anonim pisze:

  Popieram takie spotkania. Jednak nie jest tak dobrze. Młodzież po szkoleniu wie, co im wolno i za co będą ukarani.

  Nie widziałem i nie słyszałem, by ktokolwiek z młodocianych został ukarany za swoje przewinienia. Bądźmy konsekwentni.

  Jest wina, musi być kara. Kara surowa, bez względu jaka. Kara musi boleć i musi być nieuchronna.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.