STRAŻ GRANICZNA: Psy służbowe wytropiły nielegalnych imigrantów w Bieszczadach

15-06-2017

W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy grupy nielegalnych imigrantów.

Wczoraj rano (tj. 13 czerwca) funkcjonariusz SG –przewodnik psa służbowego z Placówki w Ustrzykach Górnych zatrzymał jednego obywatela Ukrainy, który nielegalnie przekroczył granicę z Ukrainy do Polski. W trakcie służby na tzw. zielonej granicy w rejonie źródeł Sanu, pies służbowy Iron – 6 letni owczarek niemiecki podjął trop i zaprowadził swojego przewodnika do miejsca gdzie w krzakach ukryty był 27 – letni Ukrainiec. Mężczyzna miał przy sobie dokumenty. Powiedział, że chciał dostać się do krajów Unii Europejskiej i podjąć prace zarobkową w którymś z państw członkowskich.

W tym samym dniu tj. 13 czerwca we wtorek funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG tym razem z Placówki Straży Granicznej w Horyńcu – Zdroju zatrzymali dwóch obywateli Indii w wieku 27 i 25 lat
Również przy tym zatrzymaniu pomogły psy służbowe: Jarys i Jano – owczarki niemieckie o specjalności psy tropiące. Hindusi chcieli dostać się do Niemiec. Planowali dojechać taksówkami do Warszawy i stamtąd pociągiem dalej do Berlina. Przyznali, że przy organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy pomógł im bliżej nieznany obywatel Ukrainy, który z Kijowa przewiózł ich pod granicę polsko – ukraińską i wskazał kierunek w którym mają iść dalej. Mężczyźni podczas nielegalnego przekroczenia granicy korzystali z nawigacji w telefonie komórkowym.

Zaledwie kilka dni wcześniej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej współdziałając z funkcjonariuszami Policji z KPP w Jarosławiu oraz z funkcjonariuszami SG z Placówki w Medyce ujęli trzech obywateli Mongolii w wieku 25, 30 i 42 lata. Mężczyźni prawdopodobnie również planowali wyjechać do Niemiec.

Wszyscy nielegalni imigranci w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali od początku tego roku 52 osoby, które przekroczyły nielegalnie zieloną granice w celach migracyjnych.

Foto: Straż Graniczna

Foto: Straż Graniczna

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 5 do “STRAŻ GRANICZNA: Psy służbowe wytropiły nielegalnych imigrantów w Bieszczadach”

 1. inwazja trawa pisze:

  INWAZJA TRWA …. Europa jaką znaliśmy lub jakie mieliśmy o niej nasze wyobrażenie umiera na naszych oczach :)

  • Max mówi pisze:

   Plan jest bardzo prosty. Europa ma być targana konfliktami dzięki olbrzymim mniejszościom tam mieszkającym. Na zarządzaniu permanentnym konfliktem można coraz więcej zarobić :)

   Korporacje doszły do wniosku że wprowadzając do Europy armię ludzi obcych kulturowo rozwalą państwa narodowe – wtedy już nikt na stanie na drodze do „Rządu Światowego” gdyż nie będzie narodów i państw.

   Ktoś to perfekcyjnie zaplanował i ulice Europy spływają krwią i spływać będą coraz bardziej

 2. . pisze:

  Za komuny był porządek
  A nie tak dawno o ukraincach było

 3. Anonim pisze:

  Brawo !

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.