Sukces uczniów SP Pakoszówka w Płocku!

09-10-2017

W dniach 21-23.09.2017r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w składzie: Julia Kosar kl. VII, Karolina Kurcoń kl. VI i Dawid Głód kl. VI wywalczyli drużynowo I miejsce w konkursie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu.

Na szczególne uznanie zasługują dziewczynki, które indywidualnie wśród uczestników konkursu wykazały się szczegółową wiedzą o Patronie Szkoły – Julia zajęła I, a Karolina II miejsce.

Konkurs odbył się w ramach XIII Ogólnopolskiej Sesji Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Organizatorem sesji był Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała pani Dyrektor Małgorzata Wileczek, zaś przygotowywała do konkursu pani Elżbieta Dobosz.

Co dwa lata szkoły noszące imię Ignacego Łukasiewicza, a jest ich w Polsce 35, spotykają się na tzw. sesjach. Tworzą swoistą i wyjątkową „Rodzinę Szkół Łukasiewiczowskich”. W sesjach biorą udział trzyosobowe reprezentacje szkół, dla których najważniejszym punktem jest konkurs wiedzy o życiu i działalności Wielkiego Polaka, Patrona ich szkoły, Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe oraz gimnazja wspólnie ze szkołami średnimi i szkołami wyższymi.

 

20170924_114243

20170924_114300

materiały nadesłane

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 4 do “Sukces uczniów SP Pakoszówka w Płocku!”

 1. KAX pisze:

  Brawo :) tak trzymać

 2. kaśka pisze:

  BRAWO!!!BRAWO!!!BRAWO!!!

 3. Anic pisze:

  GRATULAJCE!!!

 4. Vip pisze:

  Gratulacje :)

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.