Szachowe sukcesy Macieja Czopora. Udane partie w Czechach (ZDJĘCIA)

30-01-2017

SANOK / PODKARPACIE. W Mariańskich Łaźniach (Czechy) odbył się tradycyjny 16. Festiwal Szachowy. Maciej Czopor, młody szachista z Sanoka grał z zawodnikami z Polski, Słowacji, Norwegii, Turcji i Rosji. Zdobył 6 pkt. z 9, tym samym zajmując 11. miejsce w kwalifikacji ogólnej i 1. w grupie do lat 16.

W ramach tradycyjnego Festiwalu Szachowego rozgrywanych jest szereg turniejów kołowych i openów. Maciek zagrał w grupie Open, w której brało udział 111 zawodników i rozstawiony był na liście startowej z numerem 24. Pięć partii wygrał, dwie zremisował i dwie przegrał. Ostatecznie uplasował się ex aequo (wraz z zawodnikiem z Norwegii –  Stigarem Petterem) na 11 miejscu.

IMG-20170128-WA0004

To kolejny sukces na koncie szachowym Maćka, który pozwala wierzyć, że w przyszłości zostanie arcymistrzem.

IMG-20170125-WA0002

materiały nadesłane

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 4 do “Szachowe sukcesy Macieja Czopora. Udane partie w Czechach (ZDJĘCIA)”

 1. Axel P. pisze:

  Ciekawy jestem kto finansuje takie wyjazdy? Bo to nie jest popularna dyscyplina sportu. A chyba jest jeszcze za młody, aby sam jeździć po świecie. Ewentualny sponsor jeśli jest, nie może oczekiwać natychmiastowych sukcesów, takich jak w przypadku np. hokeja, gdzie kupujemy całą drużynę i proszę bardzo. Od razu mamy Barcelonę.

 2. harthor love pisze:

  NIe jest popularna dyscyplina sportu?no nie wiem,może nie medialna bo wymaga od widza znajomości chociażby ruchów w szachach natomiast Maciek jako zawodnik klubu Polonii Wrocław na pewno finansowanie ma zapewnione,niestety ale Sanok jest jakies 200 lat za murzynami jeśli chodzi o takie sporty jak np szachy,natomiast ma armie kibicow np hokeja ..

 3. damstrat pisze:

  Maciek jako zawodnik Polonii Wrocław ma pokryte część kosztów ale porównując chociażby do hokeja to tak jakby klub opłacał jedną piątke a 3 pozostałe rodzice. Takie są realia. :)

 4. Kibic pisze:

  Brawo Maciek!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.