Ukrainiec przemycał wino w Radoszycach. Efektywne kontrole Straży Granicznej na drogach

12-09-2017

REGION / PODKARPACIE. 11 września funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG prowadząc kontrole pojazdów na drogach Podkarpacia zatrzymali m.in. 4,5 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 90 litrów nielegalnie transportowanego z Włoch wina.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rzeszowie – Jasionce prowadząc kontrolę pojazdów na drodze w m. Łukawiec (powiat lubaczowski), dokonali sprawdzenia samochodu osobowego, którym kierował mieszkaniec Podkarpacia. Okazało się, że kierowca przewozi w bagażniku prawie 4,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa wartość kontrabandy to 60 tys. zł.

Wobec Polaka wszczęto postępowanie karno- skarbowe. Zatrzymane papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wetliny wraz z funkcjonariuszami KAS, prowadzili kontrolę drogową pojazdów w m. Radoszyce (gm. Komańcza). W zatrzymanym pojeździe, należącym do ob. Ukrainy, ujawnili 90 litrów nielegalnie transportowanego z Włoch wina.

Wobec obywatela Ukrainy Straż Graniczna wydała decyzję zobowiązującą go do opuszczenia terytorium RP z zakazem ponownego wjazdu. Dalsze czynności związane z ujawnionym towarem prowadzą funkcjonariusze KAS.

kontrole

Źródło: BiOSG

Komentarzy: 4 do “Ukrainiec przemycał wino w Radoszycach. Efektywne kontrole Straży Granicznej na drogach”

  1. leon pisze:

    Kiedy Straż Graniczna wezmie pod uwage droge z Olszanicy do Bezmiechowej( przez las) lub z Wańkowej przez Paszowa do Tyrawy. Tam widuje sie przewaznie tylko auta busy na ukrainskich numerach . Czyzby mieli krocej do Sanoka?

  2. Brawo ! pisze:

    A co się stało s winem?. Czy wypili razem.A potem w łapance tylu pijaków.

  3. Marek RSA pisze:

    Darmo..ady nawet wina chłopu pożałują

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.