JUTRO: W całym województwie zawyją syreny

22-05-2017

REGION / PODKARPACIE. W Najbliższy wtorek (23 maja) w całym województwie zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

23 maja br. w ramach ćwiczenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pk. „WISŁA 2017”, zostanie przeprowadzona na terenie województwa głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze kraju, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach:

13.00 – sygnał alarmowy: „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut;
13.15 – sygnał alarmowy: „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

ship-139895_960_720

materiały nadesłane

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 2 do “JUTRO: W całym województwie zawyją syreny”

 1. road pisze:

  To jest bez sensu bo niestety większość ludzi i tak nie wie co oznacza poszczególny dźwięk syreny.

  • Zulu Gula pisze:

   Od wielu lat ta sama zabawa w sygnały alarmowe:ogłoszenie i odwołanie alarmu”.Czemu ma to służyć?,zapewniam, iż nikt z mieszkańców Sanoka nie wie.Brak edukacji,co po usłyszeniu takich sygnałów należy uczynić.Chyba w końcu ktoś odpowiedzialny za doinformowanie społeczeństwa, zastanowi się nad tym,czemu ma to służyć.Nikt nie wie, czy ma uciekać gdzieś,tylko gdzie?,czy stanąć i stać w miejscu.
   Czy ma to być sztuka, dla sztuki i ” odtrąbienie” jakiegoś banalnego planu pracy lichego urzędniczyny , a przy okazji zakpienie z ludzi ,gdy ,nie daj Boże, zajdzie taka potrzeba?Gratuluję pomysłu.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.