Zostawił na parkingu samochód, a w nim papierosy warte blisko 50 tys. złotych

31-07-2017

Ponad 3,5 tys. paczek papierosów zatrzymali funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. Kontrabanda wata niemal 50 tys. złotych ukryta była w samochodzie pozostawionym na parkingu jednego z przemyskich komisów samochodowych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili na terenie jednego z komisów samochodowych w Przemyślu kontrolę w obszarze podatku akcyzowego.

Mundurowym towarzyszył pies Blues, który wyraźnie zareagował na jeden z pojazdów znajdujący się na terenie parkingu w obrębie komisu. Zachowanie psa wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych wyraźnie świadczyło o tym, że w samochodzie mogą znajdować się papierosy. Właściciel komisu wyjaśnił funkcjonariuszom, że samochód nie jest jego własnością- poprzedniego dnia zostawił go na parkingu jeden z kierowców.

pies2

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego podjęli decyzje o przetransportowaniu pojazdu na pobliskie przejście graniczne w Medyce, gdzie poddali samochód prześwietleniu promieniami RTG. Przeskanowanie pojazdu potwierdziło, że w osobowym volkswagenie ukryte są papierosy. Dalsza rewizja pojazdu zakończyła się wykryciem 3542 paczek papierosów. Rynkowa wartość towaru szacowana jest na blisko 50 tys. złotych.

Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie właściciela pojazdu i zatrzymanych papierosów

papierosy

Podczas działań kontrolnych w trakcie minionego weekendu (28-30 lipca br.) funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu zatrzymali łącznie 151 tys. sztuk papierosów, 390 litrów paliwa, 15 litrów alkoholu, a także środki ochrony roślin i nieobrobione kamienie bursztynu. W związku z ujawnieniem tego towaru wszczęto 82 sprawy karne skarbowe oraz wystawiono 88 mandatów karnych. Na poczet kar grożących sprawcom zabezpieczono kwotę 28 tys. złotych.

PUCS

Komentarzy: 12 do “Zostawił na parkingu samochód, a w nim papierosy warte blisko 50 tys. złotych”

 1. Gt wladze pisze:

  Napiszcie mi łory co wy widzicie w wieśwagenach!?

  • bobas pisze:

   …a ty napisz mi łorze, czy myślisz, że to zdjęcie z akcji? Zdjęcie jest stockowe z tzw. banków zdjęć, użyte na potrzeby artykułu. Szyja jest ci niepotrzebna, nie ma co na niej nosić.

   • Gt wladze pisze:

    @bobas a co mnie zdjecie z akcji? Zadalem pytanie a ty mi tu jakies pierdoly piszesz o zdjeciach. Nie w temacie jestes i nie na czasie ..

   • Adam pisze:

    @bobas
    a gdzie masz napisane, że to zdjęcie poglądowe? I czemu reagujesz na idiotów?!

 2. Rafael -Besko pisze:

  Gówno widzą chyba :-D

 3. Ja wiem kto pisze:

  Środki ochrony roślin?? Totalne debile!!

 4. leń krawiec pisze:

  Rynkowa wartość tych papierosów to ok. 20 tys. PLN. A może źle liczę…

 5. marian pisze:

  niech sie przejada do rbrlandii tam to jest dopiero kontrabanda codziennie w godzinach nocnych przez snk gonia cysterny passerati tylko dupka na dziurach podskakuje i bańki w bagażniku ;)

 6. .. pisze:

  50000 podzielic na 3542 to wychodzi ponad 14 zl za paczke
  czy szanowna redakcja cos nie pomylila
  taka paczka papierosow na upainie kosztuje 3-4 zlote a 14 to bez laski u nas malboro sie kupi
  !!!!!!!

 7. .. pisze:

  wg mnie to kontrabanda na max 15 tys

 8. Anonim pisze:

  A kto pali te Gówna

 9. sanoczanin pisze:

  „kontrola w obszarze podatku akcyzowego” właśnie na tym losowym komisie, no prosze… co za bzdety, ktoś po prostu dał cynk że tam coś takiego stoi a z funkcjonariuszy robi się wielkich bohaterów… co za żenada

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.