Zostawił na parkingu samochód, a w nim papierosy warte blisko 50 tys. złotych

31-07-2017

Ponad 3,5 tys. paczek papierosów zatrzymali funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. Kontrabanda wata niemal 50 tys. złotych ukryta była w samochodzie pozostawionym na parkingu jednego z przemyskich komisów samochodowych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili na terenie jednego z komisów samochodowych w Przemyślu kontrolę w obszarze podatku akcyzowego.

Mundurowym towarzyszył pies Blues, który wyraźnie zareagował na jeden z pojazdów znajdujący się na terenie parkingu w obrębie komisu. Zachowanie psa wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych wyraźnie świadczyło o tym, że w samochodzie mogą znajdować się papierosy. Właściciel komisu wyjaśnił funkcjonariuszom, że samochód nie jest jego własnością- poprzedniego dnia zostawił go na parkingu jeden z kierowców.

pies2

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego podjęli decyzje o przetransportowaniu pojazdu na pobliskie przejście graniczne w Medyce, gdzie poddali samochód prześwietleniu promieniami RTG. Przeskanowanie pojazdu potwierdziło, że w osobowym volkswagenie ukryte są papierosy. Dalsza rewizja pojazdu zakończyła się wykryciem 3542 paczek papierosów. Rynkowa wartość towaru szacowana jest na blisko 50 tys. złotych.

Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie właściciela pojazdu i zatrzymanych papierosów

papierosy

Podczas działań kontrolnych w trakcie minionego weekendu (28-30 lipca br.) funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu zatrzymali łącznie 151 tys. sztuk papierosów, 390 litrów paliwa, 15 litrów alkoholu, a także środki ochrony roślin i nieobrobione kamienie bursztynu. W związku z ujawnieniem tego towaru wszczęto 82 sprawy karne skarbowe oraz wystawiono 88 mandatów karnych. Na poczet kar grożących sprawcom zabezpieczono kwotę 28 tys. złotych.

PUCS

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.