Ponad setka nowych funkcjonariuszy wzmocni szeregi Podkarpackiej Policji (ZDJĘCIA)

08-01-2018

REGION / PODKARPACIE. 119 nowo przyjętych policjantów wzmocni szeregi Podkarpackiej Policji. W piątek w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, komendantów miejskich i powiatowych, władz wojewódzkich i samorządowych oraz swoich najbliższych, złożyli ślubowanie. Po półrocznym szkoleniu wrócą do swoich jednostek, by tam rozpocząć policyjną służbę.


Wyjątkowy charakter miała uroczystość. 119 nowo przyjętych policjantów ślubowało „Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. Gromkie „Ślubuję!” wypowiedziane równocześnie przez tak liczną grupę, to wzruszający moment nie tylko dla młodych funkcjonariuszy, ale też dla ich rodzin. To największy w ciągu ostatnich lat jednorazowy nabór.

84 mężczyzn i 35 kobiet przeszło wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą, znakomitym zdrowiem i sprawnością. To najlepsi spośród kandydatów. Dla wielu założenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Nowo przyjęci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryka Moskwy. Komendant zwracając się do nich, mówił:

- Ceremonia ślubowania to nie tylko podniosłe słowa, ale przede wszystkim zobowiązanie do podjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka, również za kolegę z patrolu. To wyzwania stojące przed Wami w codziennej służbie. Słowa ślubowania zobowiązują, by w każdej sytuacji pamiętać o honorze, godności i dobrym imieniu policyjnej służby.

Gratulacje i życzenia nowym funkcjonariuszom przekazali Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Wstąpienia w policyjne szeregi powinszował również Jerzy Cypryś Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 1. Batalion Strzelców Podhalańskich reprezentował dowódca ppłk Rafał Iwanek. To właśnie w pomieszczeniach wojskowych odbyła się uroczystość.

Policjanci, którzy przed sztandarem złożyli ślubowanie, już za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Po adaptacji trafią do Oddziału Prewencji Policji oraz komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego.

W 2017 roku, służbę w garnizonie podkarpackim rozpoczęło 185 funkcjonariuszy. Na ten rok zaplanowano przyjęcie 97 kolejnych.

źródło: KWP

Komentarzy: 11 do “Ponad setka nowych funkcjonariuszy wzmocni szeregi Podkarpackiej Policji (ZDJĘCIA)”

 1. SraczkaWładysławBardzoRzadkieNazwisko pisze:

  Jak niedowartościowanym człowiekiem trzeba być żeby chcieć zostać policjantem i karać obywateli?!

  • gwiezdne wojny pisze:

   jest ksiądz, jest moc :))))

  • Polaczek pisze:

   Jaki debilem trzeba byc zeby pisac takie glupoty… No fakt lepiej jak ty okradac na wnuczka cpac chlac wode i pytac pod blokowiskiem czy ma ktos problem.. Chodzic w za duzych gaciach kurwowac na kazdym kroku…i uwazac ze jest sie zajebistym czlowiekiem… Wyjebac kilka szyb w przystankach skopac w sanoku samochody pobazgrac cos na scianir garazu… Ot caly ty

 2. Będzie ciżba w komendach. pisze:

  Po tych szkoleniach następuje często zwrot.Jest najważniejszym,po trupach do awansu, zatracanie godności osobistej. Mam nadzieję ,że wybrano najlepszych i bardziej wykształconych intelektualnie nie tylko do pałki i mandatów Będzie mógł samodzielnie myśleć czytać i pisać.A za( zaniemania) powinien być karany.

 3. lol pisze:

  Koledzy Kulsona?

 4. Nowy pisze:

  Do Leska ma podobno przyjść coś 10 nowych będą pisać kwity przejechać nie będzie można.

 5. p. pisze:

  Jestem pelen podziwu dla glupty nowoprzyjetych.Minimum 25 lat sluzby i 55 lat sluzby,2200 na reke przez dlugi czas i zyczliwe nastawienie społeczeństwa poprzedzone wyczynami oszolomow ktorzy uciekli na emke.Ciekwy jestem ilu po 5 latach zostanie.

 6. Nadciśnienie nerwica i wrzody pisze:

  Pomiedzy oczekiwaniami ludzi a realiami sadu i prokuratury, zachecani przez przełożonych tak przecież doświadczonych w cieżkiej policyjnej służbie lat 90, z wizją jasnej ścieżki awansu widoczną na co dzień ,dbając o bezpieczeństwo bez ogladania sie na tzw. progi satysfakcji (statystyka to słowo zakazane) zaczynamy kolejny dzień służby. Brrr. Bogu dzieki, to tylko był koszmar, Bogu dzieki że to wszystko już za mną.

 7. DI pisze:

  Na nich wszyscy pracujemy…

 8. Anonim pisze:

  KAZDY MA ZAGWARANTOWANA KONSTYTUCYJNIE ROWNOSC WOBEC PRAWA – ALE DLACZEGO JAK ZMIENIALI WIEK EMERYTALNY DLA SPOLECZENSTWA TO POLICJA MIALA TZW PRAWA NABYTE, A RESZTA NIE!!!!!

  DOBRZE ZE PIS RZADZI MOZE WEZMIE SIE KTOS WRESZCZIE I ZA TE GRUPY UPRZYWILEJOWANYCH!!!!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.