REGION: Dwie rodziny z dziećmi zatrzymane na granicy. Najmłodsze ma 7 miesięcy (ZDJĘCIA)

08-01-2018

GRANICA / PODKARPACIE. W sobotę 6 stycznia, funkcjonariusze SG z Placówki w Lubaczowie zatrzymali ośmioosobową grupę nielegalnych imigrantów, którzy pieszo przekroczyli polsko-ukraińską granicę. Imigranci to obywatele Iranu.

W sobotę, 6 stycznia, tuż nad ranem, wspólny patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie i Policji zaobserwował idącą od granicy państwa grupę osób. Imigrantów zatrzymano w pobliżu miejscowości Budomierz (powiat lubaczowski).

W ośmioosobowej grupie było dwie rodziny z czworgiem dzieci. Najmłodsze z nich miało 7 m-cy, a pozostałe: 2, 11, 14 lat. Rodziny były dobrze przygotowane do podróży. Miały odzież i obuwie na zmianę, nawigację telefoniczną, kompas oraz znaczą ilość gotówki i kosztowności. Jak wyjaśnili, celem ich podróży było dotarcie do Niemiec, gdzie chcieli na stałe się osiedlić.

Zatrzymaną grupę cudzoziemców przewieziono do Placówki SG w Lubaczowie. Dzieci były w dobrym stanie zdrowia, ale wychłodzone i głodne. Na miejscu imigranci otrzymali ciepły posiłek i napoje, a dzieci słodycze.

W poniedziałek (8 grudnia), zgodnie z umową o readmisji, imigrantów przekazano z powrotem na Ukrainę.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów. W 2017 r. na tzw. zielonej granicy państwa zatrzymano 105 osób. Wszyscy deklarowali chęć dotarcia do Europy Zachodniej w celu podjęcia pracy zarobkowej. Odnotowano także dziesięć przypadków zorganizowanego przerzutu migrantów, gdzie łącznie zatrzymano dwanaście osób udzielających pomocy w przekroczeniu granicy z Ukrainy do Polski.

Źródło: BiOSG

Komentarzy: 9 do “REGION: Dwie rodziny z dziećmi zatrzymane na granicy. Najmłodsze ma 7 miesięcy (ZDJĘCIA)”

 1. Rodzina pisze:

  Szkoda dzieciaczkow. Szukaja lepszego bytu. Zapewnic transport i wysadzic pod granica niemiecka. Dalej juz sobie poradza.

  • SraczkaWładysławBardzoRzadkieNazwisko pisze:

   Szukają lepszego bytu… yhm szukają łatwego życia. Niech u siebie budują nową ojczyznę, jeśli nigdy tego nie zrobią to nigdy się ta imigracja nie skończy i nie narobisz na nich. Co tu się oszukiwać, im ciemniejszy kolor skóry tym mniejsza chęć do roboty. Jak jesteś taki litościwy to bardzo proszę – zaproś ich do swojego domu i ich utrzymuj. Ja na to zgody nie wyrażam.

   • Gustaw pisze:

    W Iranie nie ma wojny jest jakaś tam dyktatura religijna ale sami sobie taką drogę wybrali chcieli państwo religijne to mają a najgorsze jest to ze uciekają do Europy bo tu dobrobyt A kiedy tu już mieszkają to próbują nam narzucać ta religię i budować państwo przed którym uciekli gdzie tu sens i logika

   • Za wojnami na świecie stoją korporacje i banki pisze:

    Łatwo sklecić ciemny lud i skaczą sobie do gardeł- tak tam za tym żeby do Europy ściągać imigrantów i destabilizowac sytuację, z tego jest wielka kasa

   • Jaki dobrobyt? pisze:

    To w Iranie jest wielka kasa z ropy a na wojnie tam zarabiać korporacje bo teraz ropa za bezcen można kupić

 2. ornitolog pisze:

  kukułcze jaja

 3. Przewodnik PTTK pisze:

  Wybrali zły kierunek ! Z Rosji mieli szanse do Niemiec przez Nord stream II.Lub za zasłoną kotary z naszej strony.

 4. lol pisze:

  I trafili do Iranu Europy…

 5. Miało być tak dobrze pisze:

  a tu ludzie z kraju uciekają….

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.