Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Ostatnia godzina
 2. Jak gminy Zagórz nie stać na utrzymanie klas w szkołach to dlaczego ma gmina Zagórz utrzymywać klasztor w Zagórzu i jeszcze wszystko robi gmina aby ten klasztor coraz więcej kosztował? Zabezpieczyć ruiny po co budować jak trzeba będzie dokładać do utrzymania i pracowników! Czy już nie dość darmozjadów utrzymujemy w Gminie Zagórz jako mieszkańcy ?
 3. Dzisiaj
 4. Nie ma chyba w Polsce obiektu takiego jak w Zagórzu,żeby zarabił na siebie.A na pewno nie z pieniędzy za bilety.Klasztor w Zagórzu owszem,może i by zarobił na siebie,ale trzeba by było tam odprawiać msze i po nich zbierać na tacę.Hahaha!!Pytanie z kategorii niepoważnych.Do sanockiego muzeum dokłada miasto powiat i sejmik,do tego dochodzą pieniądze za bilety i jeszcze mało.Hahaha!!
 5. Każda inwestycja w Miasto to plus dla jego rozwoju, nawet budowa nowoczesnego więzienia.
 6. No wszystko jasne .Większość komentarzy na tym portalu pisze ten Pan.
 7. Zakłady karne dziś są bezpieczne - to podstawa. Jak często słyszy się o o ucieczkach czy też jakiś innych incydentach? To margines. Ktoś na forum bardzo dobrze to opisał: 1. Zakład pracy dla ponad 300 dobrze zarabiających osób, którzy w większości pieniądze zostawia w naszym powiecie. 2. To rynek zbytu dla rodzimych firm, każdy musi zjeść. 3. Co roczny podatek od nieruchomości dla miasta. 4. Wykup gruntów, Za który można np dołożyć do basenów. 5. Karta przetargowa do wykonania zjazdu z ulicy Stróżowskiej na obwodnicę. 7. Wybudowanie hal produkcyjnych dla więźniów, pomóc lokalnym pracodawcą i resocjalizować skazanych. 8. Wyprowadzenie aresztu z centrum miasta. 9. Każda miejscowość da grube rzeczy żeby lokalizacja inwestycji była u nich. Dziś nie brakuje malkontentów, którzy negują wszystko i wszystkich
 8. Wczoraj
 9. Bardzo dobre pytanie Pana Tomasza Święcha można je usłyszeć tutaj w wideo poniżej . Czy do ogrzewania sal na klasztorze i utrzymania pracowników zapłacimy z budżetu gminy i czy dzieki temu braknie na utrzymanie szkół, placów zabaw, pomocy społecznej itd? Co trzeba będzie zlikwidować i komu pieniadze zabrać?
 10. TOMASZ ŚWIĘCH pyta ile będzie kosztował nas wyremontowany klasztor? CO ODPOWIEDZIAŁ SEKRETARZ I JAKIE GMINA POSIADA ANALIZY I KALKULACJE FINANSOWE? Mieszkańcy Gminy Zagórz w sprawach jawności życia Gminy Zagórz i sytuacji finansowej moga liczyć jak widać na Radnego Kielara i radnego Pyrcia - brawo Panowie radni! RADNY KIELAR: „Mamy rezerwę około 2,5 mln zł”. Na dwie klasy 200 tys zł jednak brak (FILM)
 11. RADNY KIELAR: „Mamy rezerwę około 2,5 mln zł”. Na dwie klasy 200 tys zł jednak brak (FILM) Przynajmniej Radny Kielar i radny Pyrć zaczynają mówić prawdę o finansach gminy i są z mieszkańcami
 12. Mieszkaniec pisze: 26 maja 2017 o 19:37 Tomasz Święch pyta jakie będą koszty utrzymania inwestycji którą planuje się na klasztorze w Zagórzu. Jaka będzie cena biletów i czy dochody z ich sprzedaży pokryją koszty utrzymania obiektu. W odpowiedzi słyszymy, że „Branża turystyczna jest nieprzewidywalna”. Wkład Gminy Zagórz w tą inwestycję: 1600 000zł Chwilę później jeden z radnych wypowiada się w temacie utworzenia drugiego oddziału pierwszej klasy na nowym zagórzu w następujący sposób „Ta sprawa wymaga głębokiego przemyślenia i przeanalizowana przed podjęciem ostatecznej decyzji” Koszt utworzenia oddziału: 80 000zł JAK ONI TO LICZĄ? NA PALCACH?
 13. Wyrok Sądu Najwyższego otwiera drogę do obciążenia właścicieli i wydawców portali odpowiedzialnością za wpisy na forum. Okazać się może, że tak jak listy do redakcji podlegają one prawu prasowemu. SN uchylił wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd apelacyjny. Bo ten nie uznał wniosku Giertycha o uzupełnienie opinii biegłego. Giertych chce wiedzieć, dlaczego, jeśli wulgaryzmy usuwa się ręcznie, tych na jego temat nikt nie zauważył przez osiem miesięcy. Ma to o tyle znaczenie, że jeśli uznać, że moderatorzy czytają wszystkie wpisy, to znaczy, że portal o nich wie, więc też odpowiada. Sąd apelacyjny musi też wziąć pod uwagę wyrok Strasburga ws. Estonii. - Jest on wyjątkowy i może wprowadzić ograniczenia do internetu. Wyłączenie odpowiedzialności nie jest absolutne - uzasadniał sędzia Jan Górowski. Sąd apelacyjny ma się też zastanowić, czy komentarze podlegają prawu prasowemu. Przepis znoszący odpowiedzialność portali za wpisy Giertych zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego. Czeka na termin rozprawy.
 14. To jest WOLNOŚĆ słowa i odpowiedzialność komentujących za to co piszą i mówią. Mamy niezawisłe sądy które jeśli ktoś z komentujących łamie prawo mogą skazywać.
 15. Radni i burmistrz pogrążają siebie tak jak od lat pogrążają Gminę Zagórz. Zagórzem rządzą ludzie którzy nie potrafią rozwiązać tak oczywistej sprawy!!!
 16. Wysokiej klasy AROGANCJA I BUTA !!!. " Zatrudniają WYSOKIJ klasy redaktorów . Mają 4,5 mln wyświetleń " .To jakieś jaja - wystarczy tylko ten cytat pod następnym pseudo artykułem "Dzieci wysłały listy do prezydenta. Proszą o pomoc w sprawie utworzenia drugiego oddziału I klasy"... Komentarze pod tym czymś POWALAJĄ "" do komitet...'chonorowy' po-parcia... pisze: 26 maja 2017 o 12:39 Nigdy wiecej po-matolstwa a w tym ‚chrabiny’ z Cisnej Polityczne pisze: 26 maja 2017 o 13:17 Po matoł może pisać do Łukaciejewskiej a ona się uśmiechnie zasłaniając się szalikiem,boa w kierunku rudego woła ad racjonalista pisze: 26 maja 2017 o 14:00 A tys sie po-sral ze szczescia czy jeszcze czekasz????? -xd pisze: 26 maja 2017 o 13:20 Tego PANA to ty mozesz po-calowac tam gdzie slonce nie dochodzi, kretynski po-miocie!!! Do pisze: 26 maja 2017 o 13:59 Za ‚zniewage’ komuruskiego niewinny czlowiek zostal aresztowany a ty CHAMIE z zadooopia smiesz obrazac Glowe Panstwa i myslisz ze ci to ujdzie, bos anonimowy troll? '''' ---------------------------- PROFESJONALIZM !!!!! ----------------------
 17. ZAGÓRZ24.pl : Starsi bracia i siostry uczniów, którzy zostali przyporządkowani do I klasy do podstawówki na Starym Zagórzu napisali listy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prośbą o pomoc. Natomiast rodzice, którzy zabiegają o to, by ich pociechy uczyły się na Nowym Zagórzu wystosowali kolejną petycję do burmistrza Ernesta Nowaka, kuratora oświaty, wojewody podkarpackiego, ministra edukacji, posłów i rządu. Niezgoda na brak drugiego oddziału w Szkole Podstawowej przy ul. Wolności przybiera na sile WIĘCEJ NA STRONIE http://esanok.pl/2017/otrzymalismy-gmina-zagorz-dzieci-wyslaly-listy-do-prezydenta-prosza-o-pomoc-w-sprawie-utworzenia-drugiego-oddzialu-i-klasy-00e13dm-00e2mp.html
 18. Tak Panie radny P..... zgadza się 2 tysiące brutto esanok dostaje za informacje które informują mieszkańców co dzieje się w Gminie Zagórz. Pisza i informują o wysypisku, kompostowni jeżdżą do Rzeszowa aby dowiedzieć się prawdy. Pisza i filmują informując o sprawach które dotykają mieszkańców Gminy Zagórz. Zatrudniają wysokiej klasy redaktorów itd Mają 4,5 mln wyświetleń i 200 tys unikalnych użytkowników miesięczne są jednym z największym mediów w regionie.
 19. Gość Tomasz Święch Guests Napisano 20 godzin temu Za wszystkie informacje które pojawiają się na esanok i pozostałych portalach portal otrzymuje abonament miesięczny 2 tys złotych brutto od Gminy Zagórz. Nie jest to żadna tajemnicą
 20. Ostatni tydzień
 21. kaczynski za to bedzie ;p
 22. Kiedy Gmina Zagórz naprawi plac zabaw? A może to nie jest własność Gminy Zagórz?
 23. najlepsza jest odpowiedz Gminy Zagórz mamy koniec maja a oni mówia ze usterki powstały po zimie Za 7 dni dzień dziecka a plac zabaw stanowi zdaniem sanepidu "obiekt może stwarzać niebezpieczeństwo i jest w nieodpowiednim stanie technicznym, w związku powyższym zostanie skierowane pismo do odpowiednich organów w celu podjęcia dalszych działań" Przedstawiciele sanepidu przeprowadzili wczoraj oględziny placu zabaw na osiedlu Nowy Zagórz. Protokół otrzymamy dzisiaj. Usterki na placach pojawiają się między innymi po okresie zimowym, kiedy panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne oddziałują na niektóre elementy infrastruktury miejskiej. Każdą uwagę i zgłoszenie, które przychodzi do nas od mieszkańców ,traktujemy z uwagą i na bieżąco podejmujemy działania – informuje Łukasz Woźniczak, sekretarz w gminie Zagórz.
 24. zrobili imprezę na której nie ma jak być bo wszyscy pracują a dzieci w szkole
 25. Z dziećmi można się wybrać niech zobaczą i grochówki skosztują...
 26. Piękna impreza się szykuje.
 27. W piątek 26 maja 2017 r., 21 Brygada Strzelców Podhalańskich będzie obchodzić swoje święto. Tegoroczne obchody związane są z 24. rocznicą powstania formacji i odbędą się w bazylice i na terenie klasztoru Ojców Jezuitów w Starej Wsi. W związku z obchodami, przygotowano szereg przedsięwzięć prezentujących 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich i Wojsko Polskie. Zapraszamy w imieniu organizatorów do uczestnictwa! Szanowni Państwo, 26 maja 2017 roku, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich będzie obchodzić swoje Święto. Tegoroczne obchody związane są z 24. rocznicą powstania formacji i odbędą się w kompleksie Bazyliki Ojców Jezuitów w Starej Wsi. Zapraszamy! W związku z obchodami, przygotowaliśmy szereg przedsięwzięć prezentujących 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich i Wojsko Polskie. W uroczystościach weźmie udział wielu znamienitych gości, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, wojskowych oraz ludzi związanych z brygadą. Dla wszystkich chętnych bramy Sanktuarium będą otwarte. Obchody w dniu 26 maja br. poprzedzi uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy 21. BSP, która odprawiona zostanie w Bazylice o godz. 10.30, a zaraz po Mszy na dziedzińcu przed kościołem zostanie odczytany apel pamięci połączony z salwą honorową. Główna część obchodów to uroczysty apel, który rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu przyległym do Sanktuarium w Starej Wsi. Apel, przeprowadzony zgodnie z ceremoniałem wojskowym, obejmował będzie między innymi nadanie tytułów „Honorowego Podhalańczyka”, wyróżnienia i podziękowania dla żołnierzy, a także defiladę wojskową. Bezpośrednio po apelu o godzinie 13.30 w Ogrodach Biblijnych Sanktuarium rozpocznie się piknik żołnierski. W czasie pikniku będzie można oglądać wystawiony cały asortyment sprzętu wojskowego oraz posilić się ciepłą grochówką. Wszystkie jednostki podhalańczyków zaprezentują swój sprzęt. Goście będą mogli zobaczyć uzbrojenie od najlżejszego, jak broń osobista oraz strzelców wyborowych, a skończywszy na czołgach i haubicach. O godz. 14.00 rozpoczną się występy wojskowych i regionalnych zespołów artystycznych. Serdecznie Zapraszamy!!! kpt. Klaudiusz Olszański
 28. Czym zajmuje się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sanoku? Zakres Działania: w ramach własności określonej ustawą Prawo budowlane art. 40 ust. 2, art. 41 ust. 4, art. 44 ust. 1, art. 48. art. 49, art. 49a, art. 49b, art. 50, art. 50a, art. 51, art. 54, art. 55, art. 57 ust. 4, art. 59, art. 59a, art. 59b, art. 59c ust. 1, art. 59d ust. 1, art. 59g ust. 1, art. 62 ust. 3, art. 65, art. 66, art. 67 ust. 1, art. 68, art. 69, art. 70 ust. 2, art. 71 ust. 3, art. 74, art. 75 ust. 1 pkt 3 lit. A, art. 76, art. 78 oraz art. 97 ust. 1. kontrole obiektów istniejących i kontrole budów z urzędu na wniosek strony; prowadzenie z urzędu i na wniosek strony postępowań administracyjnych i wydawanie decyzji oraz postanowień w przypadku stwierdzenia: budowy obiektu bez wymaganego pozwolenia, budowy bez wymaganego zgłoszenia, prowadzenia robót budowlanych bez wymaganego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia, prowadzenia robót budowlanych w sposób mogący spowodować zagrożenie bezpieczeństwa ludzi lub mienia bądź zagrożenie środowiska, prowadzenia robót budowlanych na podstawie zgłoszenia z naruszeniem art. 30 ust. 1, prowadzenia robót budowlanych w sposób istotnie odbiegających od ustaleń i warunków określonych w pozwoleniu na budowę bądź przepisach, zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego bez wymaganego pozwolenia. przyjmowanie wniosków o udzielenie informacji, czy odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego wymaga decyzji o zmianie pozwolenia na budowę; przyjmowanie zawiadomień o rozpoczęciu robót budowlanych; przyjmowanie zawiadomień o zakończeniu robót budowlanych; wydawanie na wniosek inwestora pozwoleń na użytkowanie obiektów; prowadzenie postępowania w sprawach dotyczących stanu technicznego obiektów budowlanych z urzędu i na wniosek stron; prowadzenie postępowania egzekucyjnego; prowadzenie postępowania i wydawanie decyzji w sprawach katastrofy budowlanej; postępowanie wyjaśniające w sprawach odpowiedzialności zawodowej osób pełniących samodzielne funkcje w budownictwie. Źródło: http://www.powiat-sanok.pl/katalog/urzedy-i-instytucje,instytucje-powiatowe/powiatowy-inspektorat-nadzoru-budowlanego-w-sanoku-6/
 1. Załaduj więcej aktywności