Google
 

Kolejne przypadki wyłudzenia wiz pracowniczych

W 2014 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 126 przypadków wyłudzenia przez cudzoziemców tzw. wiz pracowniczych.

REKLAMA SANOK

W Zarszynie i Zagórzu oszuści wyłudzili ponad 10 tys. zł

SANOK / PODKARPACIE. Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. W minionym tygodniu 86-letnia mieszkanka Zarszyna wpuściła do domu dwóch nieznanych mężczyzn. Jak się później okazało kobieta została okradziona. W Zagórzu natomiast 63-latka została oszukana przez fałszywego krewnego.

Gazetki Promocyjne Sanok

Mniej przestępstw, znacznie bezpieczniej na drogach… Podkarpacka Policja podsumowała 2014 rok (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Mniej przestępstw, znacznie bezpieczniej na drogach, dobra współpraca z samorządami i mieszkańcami regionu – to główne wnioski płynące z podsumowania roku 2014 jeśli idzie o pracę podkarpackiej Policji.

Śmiertelne potrącenie pieszego na nieoświetlonym odcinku drogi

MOKRE / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 53-letni mężczyzna został potrącony przez samochód marki VW Transporter. Poniósł śmierć na miejscu. Kierujący był trzeźwy.

Spłonęły zapasy węgla drzewnego i siana. Straty na 12 tys. zł

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają przyczynę pożaru, do którego dzisiejszej nocy doszło w Żerdence. W wyniku działania ognia zniszczonych zostało 6 ton węgla drzewnego i 10 ton siana. Właściciel poniesione straty oszacował na około 12 tys. zł.

Spłonęły zapasy węgla drzewnego i siana

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają przyczynę pożaru, do którego dzisiejszej nocy doszło w Żerdence. W wyniku działania ognia zniszczonych zostało 6 ton węgla drzewnego i 10 ton siana. Właściciel poniesione straty oszacował na około 12 tys. zł.

BIESZCZADY: Policja przebadała 349 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 349 kontroli i żadnych nietrzeźwych kierujących to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej w niedzielny poranek w Bieszczadach.

Pożar przy ulicy Murarskiej w Sanoku. Straty na pół miliona złotych

SANOK / PODKARPACIE. Około 500 tys. złotych sięgają straty po nocnym pożarze przy ulicy Murarskiej w Sanoku. Spłonęła drewniana wiata, w której garażowano samochód. Ogień zniszczył tez sąsiedni budynek mieszkalny oraz budynek gospodarczy.

„Zapomniał”, że pijany wjechał do rowu

BALIGRÓD / PODKARPACIE. Prawie dwóch tygodni potrzebował mieszkaniec Kołonic na przypomnienie sobie, że to on spowodował kolizję drogową. Być może na „zanik pamięci” kierowcy wpływał fakt, że gdy swoim volkswagenem vento wjeżdżał do przydrożnego rowu, był kompletnie pijany. W jego organizmie było wówczas prawie dwa promile alkoholu.

PODKARPACIE: Mniej śmiertelnych ofiar wypadków na drogach

PODKARPACIE. Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w 2014 r. To kolejny rok, w którym wyraźnie spadła liczba zabitych. Ze statystyk wynika również, że mniej było wypadków i osób rannych w tych zdarzeniach.

REGION: 3-letnia dziewczynka ranna w wyniku wybuchu gazu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wybuchu, do którego doszło w miejscowości Brzezowa w powiecie jasielskim. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie zaworu butli gazowej. Do szpitala z poparzeniami twarzy przewieziono 3-letnią dziewczynkę.

Pijani kierowcy złapani w Bukowsku i Pakoszówce. Wspólnie mieli prawie 5 promili alkoholu

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci podejmowali interwencje wobec dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy kierowali pojazdami po drogach publicznych. Okazało się, że jeden z nich poszukiwany jest listem gończym, drugi natomiast nie posiada uprawnień do kierowania. Za popełnione czyny mężczyźni będą odpowiadać przed sądem.

TIR zmiażdżył BUSA. 13 osób z Podkarpacia rannych w wypadku

AKTUALIZACJA: Policjanci pracowali dziś na miejscu wypadku, około godz. 13.30 w miejscowości Lubla. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarowego tira wyjeżdżając z łuku drogi najprawdopodobniej nie zdążył zareagować na stojące na czerwonym świetle pojazdy.

Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym (ZDJĘCIA)

W sobotę 10.01.2015 r. około godziny 9.30 dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Brzozowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Siedliska (gmina Nozdrzec). Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponował 1 zastęp z JRG Brzozów, oraz 1 zastęp z OSP KSRG Nozdrzec.

Miasto Sanok będzie musiało oddać blisko 2 mln zł za „przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu” ?

SANOK / PODKARPACIE. Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Sanoka” – Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Gmina Miasta Sanoka otrzymała dofinansowanie na podstawie umowy zawartej z WWPE.

Alarmy bombowe na Podkarpaciu. 54 instytucje zagrożone?

PODKARPACIE. W sumie 54 instytucje z województwa podkarpackiego otrzymały dziś mailowo informację, że w ich siedzibach zostały podłożone bomby. Otrzymały je urzędy skarbowe, prokuratury, urzędy celne. Na szczęście wszystkie ze zgłoszeń okazały się fałszywe.

REGION: Tir zderzył się z busem. 10 osób rannych

Policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło dziś, około godz. 13.30 w miejscowości Lubla. Kierowca ciężarowego tira najprawdopodobniej poruszał się z nadmierną prędkością, w wyniku czego wyjeżdżając z łuku nie zdążył zareagować na stojące na czerwonym świetle pojazdy.

Zatrucie dymem w Sanoku. Nie żyje kobieta. Mężczyzna w szpitalu

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na ul. Lwowskiej w Sanoku. 82-letnia kobieta zmarła, natomiast 86-letni mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Nietrzeźwy niedzielny kierowca

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Prawie trzy promile alkoholu miał w organizmie 48-letni mieszkaniec Nowosiółek, zatrzymany wczoraj przez leskich  policjantów w Baligrodzie. Mężczyzna w tym stanie kierował swoim oplem astrą, stwarzając zagrożenie na drodze dla siebie i innych.

Odblaski potrzebne – wyniki sondażu

Od 31 sierpnia 2014 r. obowiązuje znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym, która nakłada na wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym poza chodnikiem lub drogą dla pieszych, obowiązek używania elementów odblaskowych.

SANOK: 64-latek znaleziony martwy na ul. Spacerowej

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 64-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, którego wczoraj znaleziono na ulicy Spacerowej w Sanoku. Najprawdopodobniej mężczyzna zmarł w wyniku wyziębienia organizmu.

PODKARPACIE: Cztery ofiary pożaru w domu pomocy społecznej

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego pożaru w Domu Pomocy Społecznej w Górnie (gmina Sokołów Młp.). W pawilonie, gdzie doszło do pożaru przebywało 18 podopiecznych i 2 osoby personelu. Z budynku ewakuowano 16 osób. Czworo pensjonariuszy zmarło mimo reanimacji, prawdopodobnie na skutek zaczadzenia.

SANOK: Próba oszustwa „na wnuczka”. Mogą być kolejne

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj, przed godziną 11:00 na sanockim osiedlu Wójtostwo, przy ul. Armii Krajowej doszło do próby oszustwa metodą „na wnuczka”. Starsza kobieta nie dała się oszukać. Policja jednak przestrzega, że mogą nastąpić kolejne próby.

Uwaga na zamarzające zbiorniki. Zabawa na nich jest niezwykle niebezpieczna

SANOK / PODKARPACIE. Zima to nie tylko opady śniegu i obniżająca się temperatura otoczenia, ale również zamarzające zbiorniki wodne. Tafla lodu może zachęcać do zabawy, ale związane jest to z ogromnym niebezpieczeństwem. W trosce o bezpieczeństwo, głównie dzieci i młodzieży, Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło kampanię „Bezpieczna Woda”.

Groźny wypadek po wymuszeniu pierwszeństwa. Pasażerka trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

PRZYSIETNICA / PODKARPACIE. Kierujący fiatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy peugeota i doprowadził do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Przysietnicy. W wyniku tego zdarzenia pasażerka peugeota doznała obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

AKTUALIZACJA: Potrącenie na przejściu dla pieszych w Sanoku (ZDJĘCIA)

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło na ulicy Królowej Bony w Sanoku. Dwóch 15-letnich chłopców zostało potrąconych przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych. Piesi z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Z REGIONU: Matka z 3 promilami „opiekowała się” dziećmi

JASŁO / PODKARPACIE. Zatrzymaniem pijanej matki i jej agresywnego znajomego zakończyła się interwencja policjantów z jasielskiej komendy. Kobieta mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu „opiekowała się”  synkiem i córką. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny, a pijana matka do policyjnego aresztu.

Chciał wręczyć łapówkę policjantom. Podczas badania trzeźwości włożył do policyjnych dokumentów 100 funtów

SANOK / PODKARPACIE. 39-letni mężczyzna, chcąc przekonać funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, zaproponował łapówkę. Mieszkańcowi powiatu sanockiego grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad brzegiem Osławy znaleziono ciało mężczyzny. Policja bada sprawę

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dziś, kilka minut przed godziną 9 rano nad brzegiem Osławy znaleziono ciało mężczyzny. Okazało się, że denatem jest 63-letni mieszkaniec gminy Zagórz. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Badane są przyczyny śmierci mężczyzny .

Policjanci podsumowali sylwestrową noc na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Powitanie Nowego Roku na Podkarpaciu przebiegało spokojnie. Nie doszło do poważniejszych incydentów. Niemniej jednak, był to czas wzmożonej pracy policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem bawiących się.

Strona 1 z 76123...8...»»