REKLAMA
REKLAMA

Nowy samochód pożarniczy dla OSP w Długiem

W dniu 8 listopada 2010 r. w Rzeszowie odbyła się uroczystość przekazania nowych samochodów pożarniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa podkarpackiego.

Wśród jednostek odbierających uroczysty akt przekazania samochodu znalazła się Jednostka OSP w Długiem (gmina Zarszyn), należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, która otrzymała nowoczesny samochód typu średniego marki „Mercedes – Benz”  ATEGO 1329. Zakup samochodu był możliwy dzięki pozyskaniu przez Gminę Zarszyn dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, w ramach projektu zrealizowanego przez Gminę wspólnie z Gminami Besko i Zagórz. Całkowity koszt zakupu samochodu zamknął się kwotą  700.504 zł, w tym dofinansowanie środkami pochodzącymi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  wyniosło 595.428 zł.

Uroczystego przekazania samochodu dokonał Wicepremier Waldemar Pawlak – pełniący jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP, któremu towarzyszyli: Jan Bury – Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, Mirosław Karapyta – Wojewoda Podkarpacki, Zygmunt Cholewiński – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Janusz Konieczny – Radny do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Wiceprezes Zarządu Głównego i Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP.

W imieniu OSP w Długiem akt przekazania odebrała delegacja druhów, której przewodniczyli: Janusz Dębski – Prezes oraz Michał Twardy – Naczelnik OSP, w obecności Wójta Gminy Zarszyn Andrzeja Betleja oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Sanoku – Eugeniusza Paszkiewicza.

Odebrany przez OSP w Długiem samochód jest już piątym nowym pojazdem ratowniczo – gaśniczym zakupionym przez Gminę Zarszyn dla jednostek OSP z terenu Gminy w ostatnich latach, niezależnie od wykonania karosażu dalszych pięciu wozów bojowych. Sukcesywne zwiększanie stanu taboru ratowniczo – gaśniczego oraz jego odbudowa sprzyja stałej poprawie gotowości bojowej jednostek OSP, tak bardzo ważnej nie tylko  w zabezpieczeniu przeciwpożarowym Gminy Zarszyn i Powiatu Sanockiego, ale również w walce z nasilającymi się na przestrzeni ostatnich lat powodziami.

10-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)