REKLAMA
REKLAMA

300 laptopów trafiło do sanoczan!

SANOK. W dniu 1 sierpnia zostały ogłoszone oficjalne wyniki naboru uczestników do Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka. Komisja Rekrutacyjna powołana przez Burmistrza Miasta Sanoka Wojciecha Blecharczyka rozpatrzyła formularze zgłoszeniowe i wyłoniła osoby zakwalifikowane do projektu.

Zainteresowanie udziałem w projekcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. W sumie zgłosiło się 437 osób, z czego 300 zostało zakwalifikowanych do projektu. Na liście rezerwowej znalazło się 107 osób. Wniosków odrzuconych, które nie spełniły wymogów formalnych było 30.

Komisja dokonała wyboru 300 uczestników projektu (gospodarstw domowych) na podstawie informacji zawartych w formularzach zgłoszeniowych oraz w oparciu o zapisy regulaminu.

Lista osób zakwalifikowanych, odrzuconych oraz lista osób znajdujących się na liście rezerwowej wywieszona jest na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta, na stronie www.umsanok.pl oraz w Biurze Projektu przy ul. Rynek 18.

W związku ze sporym zainteresowaniem udziałem w Projekcie „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka” Urząd Miasta w Sanoku rozpoczął starania o pozyskanie dodatkowych środków przeznaczonych na

„Projekt przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka” dla osób, które zakwalifikowały się na listę rezerwową. W przypadku otrzymania w/w środków, osoby z listy rezerwowej otrzymają stosowne zawiadomienieo rozpoczęciu projektu.

Kolejnym etapem w projekcie jest przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu, dostarczenie sprzętu komputerowego oraz dostawa Internetu do gospodarstw domowych.

„Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”
Celem projektu jest wyrównanie szans w dostępie do informacji, wiedzy, alternatywnych sposobów zdobywania kwalifikacji. Udział w projekcie obejmuje: bezpłatne użytkowanie laptopa, darmowy dostęp do Internetu, szkolenia e-learningowe na platformie cyfrowej oraz szkolenia stacjonarne, podczas których uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i in­formacyjne dotyczące obsługi urządzeń i sieci.

Udział w projekcie obejmuje:

– bezpłatne użytkowanie laptopa,
– darmowy dostęp do Internetu,
– szkolenia e-learningowe na platformie cyfrowej,
– szkolenia stacjonarne, podczas których uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i in­formacyjne dotyczące obsługi urządzeń i sieci.

Zakres szkoleń stacjonarnych:

– podstawy obsługi komputera i zasady pracy w systemie
– organizacja i zarządzanie danymi
– obsługa edytora tekstów Word
– obsługa arkusza kalkulacyjnego Excel
– obsługa przeglądarki internetowej i zdobywanie informacji
– obsługa poczty elektronicznej
– podstawy zachowania bezpieczeństwa w sieci

Nabyta wiedza i umiejętności pozwolą tym osobom na sprawne poruszanie się w otoczeniu systemowym i w Internecie oraz wzrost zainteresowania odbiorem usług i treści cyfrowych.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013 „Dotacje na Innowacje”  „Inwestujemy w Waszą przyszłość”

19-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)