REKLAMA
REKLAMA

„Luksusowe więzienie”

SANOK. W dniu 25 maja (środa) o godzinie 19.00 w Galerii Krytyków Pokaz w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy „Luksusowe więzienie” autorstwa sanoczanina Tomasza Mistaka.


Malarstwo Tomka Mistaka wyróżnia jego nastrój, monumentalizm formy. Źródeł inspiracji prac należy szukać w otaczających nas surowych, betonowych przestrzeniach.

O swojej twórczości młody artysta mówi: Moja sztuka to surowe spojrzenie na świat współczesny i jego cywilizacyjne produkty. Wytwory człowieka, które powinny uczynić go szczęśliwym, paradoksalnie są mroczne i pozbawione duszy. Najnowszy cykl jego prac, noszący tytuł Luksusowe więzienie, prezentuje nowoczesne budynki więzień (np. Centrum Sprawiedliwości w Leoben) skontrastowane z oszałamiającymi siedzibami dużych korporacji, biurowcami i eleganckimi apartamentowcami  (np. Rockefeller Center w Nowym Jorku, Potsdamer Platz w Berlinie). Okazuje się, że te ostatnie są lepiej zabezpieczone (kamery, alarmy, kraty, stały dozór etc.) niż więzienia.

Tomek Mistak urodził się 7 stycznia 1978 r. Ukończył Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (dyplom 2005). Wystawiał w galeriach Berlina, Londynu, Płocka, Rzeszowa, Sanoka, Warszawy.

Laureat Nagrody Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt w Przemyślu (2009). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką projektową. Mieszka w Sanoku.

18-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)