REKLAMA
REKLAMA

EXPO KARPACKIE zakończone sukcesem. Będzie następna wystawa w Brukseli w 2013, tym razem w Komitecie Regionów

W dniu 5 kwietnia 2011 Prezes Zarządu Fundacji Karpackiej – Polska, Zofia Kordela-Borczyk i zespół Fundacji dokonał podsumowania Expo Karpackiego, zorganizowanego przez Fundację w dniach 28 – 31 marca w Brukseli.

Zaproszeni na Expo goście, w tym eurodeputowani z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii, przedstawiciele Komitetu Regionów i Komisji Europejskiej, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz zwiedzający zgodnie stwierdzili że pomysł organizacji Expo był promocyjnym „strzałem w dziesiątkę”.

Podczas Expo Fundacja Karpacka pokazała,  że w regionie pomimo wielu problemów tętni życie społeczno gospodarcze, że warto tu inwestować chociażby nawet z tego powodu że prezentowane firmy odniosły tutaj wielki sukces. Fundacja Karpacka pokazała,  że region posiada olbrzymi potencjał gospodarczy potwierdzony wieloletnimi tradycjami w produkcji wyrobów ze szkła, kosmetyków, wyrobów spożywczych, ceramiki, tradycyjnych wyrobów alkoholowych i rękodzieła.

Zaproszony przez Fundację  Karpacką Minister Stanu i członek Parlamentu Brukseli Pan Jos Chabert dokonuje ceremonii otwarcia wystawy

Sukcesem zakończyło się również seminarium na temat problemów i perspektyw rozwojowych regionu Karpackiego, podczas którego uczestnicy zadecydowali o wystąpieniu z apelem do Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Komitetu Regionów o utworzenie specjalnego programu operacyjnego dla Karpat, zarządzanego centralnie z Brukseli. Przeforsowanie takiego projektu byłoby wielkim osiągnięciem eurodeputowanych z regionu w trakcie prezydencji polskiej, która rozpoczyna się w lipcu 2011 roku.

Fundacja otrzymała zaproszenie od Komitetu Regionów do zorganizowania następnej wystawy w roku 2013. W tej sprawie Prezes Zarządu przeprowadziła już wstępne rozmowy. Komitet Regionów, oprócz zaproszenia, udzieli Fundacji również finansowego wsparcia co jest szczególnie ważne, gdyż finansowanie zakończonej wystawy spoczywało w całości na barkach Fundacji Karpackiej – Polska.

Zespół Fundacji Karpackiej – Polska
Zorganizowanie  EXPO Karpackiego było możliwe dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z Mechanizmów Finansowych NMF i EOG, udzielonego w ramach projektu „Dom Karpacki – pobudzanie współpracy trans-granicznej regionów karpackich”. Dzięki temu udało się Fundacji sfinansować podróż autokarem dla grupy 50 samorządowców z Podkarpacia. Korzystając z okazji Fundacja Karpacka bardzo serdecznie dziękuje za zaproszenie i pomoc w organizacji Expo Pani Poseł Elżbiecie Łukacijewskiej i jej pracownikom.

08-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)