REKLAMA
REKLAMA

Grozili domownikom użyciem siekiery!

TYRAWA WOŁOSKA. Umieszczeniem w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja wobec trzech młodych mężczyzn, którzy wczoraj przed godz. 3 w nocy  dobijali się do domu 46-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Napastnicy grozili domownikom użyciem siekier.

Wczoraj w nocy dyżurny Policji odebrał  zgłoszenie dotyczące trzech mężczyzn, którzy dobijali się do jednego z domów w miejscowości Tyrawa Wołoska i grozili użyciem siekiery. Na miejsce natychmiast wysłał policyjny patrol. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że trzech młodych mężczyzn dobijało się do domu 46-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, a gdy ten nie otwierał próbowali wyważyć drzwi wejściowe kopiąc w nie i szarpiąc. Krzyczeli, że zrobią krzywdę domownikom tylko muszą pójść po siekiery. Po czym oddalili się w nieznanym kierunku.

Penetracja terenu nie przyniosła efektu dlatego też policjanci postanowili się ukryć i zaczekać czy przypadkiem sprawcy nie powrócą. Po około 15 minutach zauważyli podjeżdżający pojazd. Z samochodu  wysiadło trzech mężczyzn, którzy trzymając w rękach siekiery szli w kierunku domu pokrzywdzonego. Mężczyźni zauważywszy policjantów próbowali uciekać, jednak policjanci szybko ich zatrzymali.

Sprawcami okazali się młodzi ludzie – 18-letni mieszkaniec powiatu leskiego oraz 18 i 16-latek z powiatu sanockiego. Jak się okazało, dwaj 18-latkowie byli pijani, mieli odpowiednio 1,4 oraz 0,66 promila alkoholu w organizmie. Przed sądem odpowiadać będą za groźby karalne oraz zniszczenie mienia.

30-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)