REKLAMA
REKLAMA

Lasy w obiektywach leśników

POLSKA/BIESZCZADY. Aż cztery laury konkursu fotograficznego „Lasy w obiektywach leśników”: nagrodę główną oraz I i III  nagrodę a także wyróżnienie zdobył Maciej Szpiech, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Rymanów. Zwyciężyło jego zdjęcie „Buczyna” przedstawiające interesującą „grafikę” karpackiego lasu, które jednocześnie uznano za najlepsze w kategorii „Krajobraz”.

Kolejne zdjęcie tego autora „Wiosenne okno” zdobyło III nagrodę, zaś „Wszystkowidzący”  uhonorowany został wyróżnieniem.

Na konkurs zorganizowany przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych oraz Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wpłynęło ponad 4700 fotografii nadesłanych przez 181 osób. Oceniało je jury w składzie: Marek Matecki z CILP oraz fotograficy Paweł Fabijański i Wojciech Mędrzak.

Każdy z jurorów sam wytypował po 10 najlepszych jego zdaniem zdjęć w każdej kategorii. Z wyłonionych w ten sposób 130 fotografii – już wspólnie – po siedmiogodzinnych obradach jurorzy wybrali 15 najlepszych.

Nie były to wszystkie zdobycze leśników z Podkarpacia; Marcin Scelina leśniczy z Nadleśnictwa Baligród za zdjęcie „Narodziny lasu” zdobył III nagrodę w kategorii „Flora” zaś  Szymon Bartosz, podleśniczy w Nadleśnictwie Lutowiska za zdjęcia „Poranek w krainie marzeń” otrzymał wyróżnienie.

Zwycięzca konkursu Maciej Szpiech zdobywał już wcześniej wiele nagród; był m.in. laureatem I nagrody w konkursie „Leśne Fotografie” w 2008 oraz zwycięzcą jednej z kategorii i zdobywcą III miejsca w klasyfikacji ogólnej całorocznego konkursu „Lasu Polskiego” w 2010 roku.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

 

ZOBACZ INNE ZDJĘCIA

09-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)