REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA POLONIJNA W GMINIE SANOK

GMINA SANOK. W niedzielę 24 lipca sanocki skansen zamieni się w krainę tańca i śpiewu. Już dzisiaj Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd serdecznie zaprasza na XV Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, podczas którego zaprezentują się zespoły m.in. z Brazylii, Francji, Kanady, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Czech.

W ramach festiwalu w dniach 21 – 28 lipca odbędą się liczne koncerty zespołów z całego świata. Głównym miejscem występów będzie Rzeszów. Gmina Sanok w ramach festiwalu po raz pierwszy organizuje imprezę pod nazwą „Niedziela Polonijna w Gminie Sanok”.

– Liczę na to, że impreza ta spotka się z aprobatą mieszkańców, wtedy zaś wpiszemy ją
w kalendarz naszych cyklicznych imprez. Oprócz występów, koncertów na sanockim skansenie miłośnicy rękodzieła oraz regionalnych potraw na pewno znajdą coś dla siebie. Zapowiada się wspaniała impreza, na którą serdecznie zapraszam – mówi Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd.

Do Sanoka przyjadą zespoły z dalekiej Brazylii, USA, Kanady i krajów europejskich. Już od godziny 16 będzie można podziwiać występy poszczególnych grup oraz kapel. Wystąpi również sanocki zespół Kamraty.

XV Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych organizowany jest w ramach zadań zleconych przez Kancelarię Senatu RP w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2011r.

Wstęp wolny!

24-07-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)