REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA POLONIJNA W GMINIE SANOK

GMINA SANOK. W niedzielę 24 lipca sanocki skansen zamieni się w krainę tańca i śpiewu. Już dzisiaj Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd serdecznie zaprasza na XV Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, podczas którego zaprezentują się zespoły m.in. z Brazylii, Francji, Kanady, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Czech.

W ramach festiwalu w dniach 21 – 28 lipca odbędą się liczne koncerty zespołów z całego świata. Głównym miejscem występów będzie Rzeszów. Gmina Sanok w ramach festiwalu po raz pierwszy organizuje imprezę pod nazwą „Niedziela Polonijna w Gminie Sanok”.

– Liczę na to, że impreza ta spotka się z aprobatą mieszkańców, wtedy zaś wpiszemy ją
w kalendarz naszych cyklicznych imprez. Oprócz występów, koncertów na sanockim skansenie miłośnicy rękodzieła oraz regionalnych potraw na pewno znajdą coś dla siebie. Zapowiada się wspaniała impreza, na którą serdecznie zapraszam – mówi Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd.

Do Sanoka przyjadą zespoły z dalekiej Brazylii, USA, Kanady i krajów europejskich. Już od godziny 16 będzie można podziwiać występy poszczególnych grup oraz kapel. Wystąpi również sanocki zespół Kamraty.

XV Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych organizowany jest w ramach zadań zleconych przez Kancelarię Senatu RP w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2011r.

Wstęp wolny!

24-07-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)