REKLAMA
REKLAMA

Nowa jakość jazzu. Formacja Maciej Fortuna Quartet w Sanockim Domu Kultury

SANOK. W Sanockim Domu Kultury odbył się koncert formacji Maciej Fortuna Quartet.  Była to niewątpliwie ciekawa alternatywa na niedzielny wieczór, która spotkała się z pozytywnym odbiorem sanoczan.

Maciej Fortuna w środowisku muzycznym uchodzi za największe objawienie jazzowe o czym między innymi może świadczyć nominacja do nagrody Fryderyka za fonograficzny debiut roku. Z pewnością jest to znaczące  wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że ten gatunek muzyki z dnia na dzień zyskuje bardziej wyraziste pokłady odbiorców. Jazz jest wartością samą w sobie. Poprzez muzykę improwizowaną możliwe jest odwołanie się do najważniejszych wartości muzycznych, zachowując łączność z tradycją – mówił Maciej Fortuna.

Dyrektor Sanockiego Domu Kultury, Waldemar Szybiak podkreślał, że sama inicjatywa zaproszenia artysty zrodziła się z pewnego rodzaju zapotrzebowania na jazz w Sanoku. Natomiast o samym artyście powiedział:  Już niektórzy uważają go za następcę Stańki. To o czymś świadczy

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

07-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: , ,