REKLAMA
REKLAMA

Nowa jakość jazzu. Formacja Maciej Fortuna Quartet w Sanockim Domu Kultury

SANOK. W Sanockim Domu Kultury odbył się koncert formacji Maciej Fortuna Quartet.  Była to niewątpliwie ciekawa alternatywa na niedzielny wieczór, która spotkała się z pozytywnym odbiorem sanoczan.

Maciej Fortuna w środowisku muzycznym uchodzi za największe objawienie jazzowe o czym między innymi może świadczyć nominacja do nagrody Fryderyka za fonograficzny debiut roku. Z pewnością jest to znaczące  wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że ten gatunek muzyki z dnia na dzień zyskuje bardziej wyraziste pokłady odbiorców. Jazz jest wartością samą w sobie. Poprzez muzykę improwizowaną możliwe jest odwołanie się do najważniejszych wartości muzycznych, zachowując łączność z tradycją – mówił Maciej Fortuna.

Dyrektor Sanockiego Domu Kultury, Waldemar Szybiak podkreślał, że sama inicjatywa zaproszenia artysty zrodziła się z pewnego rodzaju zapotrzebowania na jazz w Sanoku. Natomiast o samym artyście powiedział:  Już niektórzy uważają go za następcę Stańki. To o czymś świadczy

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

07-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: , ,