REKLAMA
REKLAMA

Rozmawiali o ulicy Lipińskiego (video)

SANOK. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Sanoku, Zakładu Dróg Miejskich, Rady Miasta Sanoka spotkali się na wizji lokalnej z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawicielem Komendy Wojewódzkiej Policji. Celem spotkania były sprawy związane z poprawą bezpieczeństwa na ulicy Lipińskiego.

 

Ulica Lipińskiego w Sanoku, istniejąca w ciągu drogi krajowej nr 84 („biegnącej” w kierunku Bieszczadów) jest bardzo ruchliwa. Tylko w tym roku miało tu miejsce 5 wypadków, w tym 1 śmiertelny i 28 kolizji. W jej obrębie umiejscowione są, m.in. sklepy, zielony rynek, kościół, 2 szkoły, dworzec PKS.

Do Urzędu Miasta w Sanoku, wpływały sygnały od mieszkańców, wnioskujących o poprawę bezpieczeństwa na tej drodze, które zintensyfikowały się zwłaszcza po sierpniowym śmiertelnym wypadku.

Samochody jeżdżą tu szybko, a niektórzy kierowcy nie zwracają uwagi na pieszych, nawet na przejściu. To fakt, że ludzie przechodzą tu jak chcą, zwłaszcza jest to nagminne w dni targowe, ale kierowcy też powinni uważać – skarży się 40-letnia Halina, mieszkanka Sanoka.

Należy zaznaczyć, że kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne dla władz miasta Sanoka i Rady Miasta Sanoka.

Chcemy, aby nasi mieszkańcy czuli się w swoim mieście bezpiecznie. Problem ulicy Lipińskiego jest nam znany i już od jakiegoś czasu interweniujemy u zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby podjął działania poprawiające bezpieczeństwo na tej ulicy – mówi Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

W wyniku pism kierowanych przez Urząd Miasta Sanoka do GDDKiA, 22 listopada odbyła się wizja lokalna na ulicy Lipińskiego w Sanoku. Przedstawiciele Rady Miasta Sanoka, Urzędu Miasta w Sanoku oraz Zakładu Dróg Miejskich SPGK w Sanoku zapoznali reprezentantów GDDKiA z całą sprawą w terenie. Wszelkie uwagi zostały zanotowane w sporządzonym protokole.

Wnioskujemy, przynajmniej o kontynuowanie montażu barierek wygrodzeniowych (istniejących na ul. Lipińskiego na niewielkim odcinku zakresie), przynajmniej od szkoły specjalnej do krzyżówki z ul. Beksińskiego. Oddzielenie chodników od drogi, wymusi, m.in. na pieszych przechodzenie tylko we właściwych miejscach – tłumaczy Jacek Gomułka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego.

Zasugerowano także umieszczenie dodatkowych znaków D6 nad przejściami dla pieszych, a także zwrócenie uwagi na długość linii ciągłych i przerywanych, przy wiosennym odmalowywaniu oznakowania poziomego. Jednak same znaki i barierki nic tu nie dadzą, jeśli nie zostaną połączone z regularnymi akcjami policyjnymi. Samorząd zasugerował także, aby objąć dodatkowymi kontrolami ulicę Lipińskiego, pod kątem przestrzegania prędkości jazdy przez kierowców i przepisów ruchu drogowego przez pieszych.

Ruch należy teraz do GDDKiA, która zapewniła, że podejmie decyzję, po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji, o czym ma poinformować Urząd Miasta w Sanoku.

Agnieszka Frączek (UM SANOK)

Od redakcji:

Redakcja portalu Esanok.pl o problemach z jakimi borykają się użytkownicy ulicy Lipińskiego informowała już 11 sierpnia bieżącego roku.

Pomimo wielu zapewnień że problem zostanie wkrótce rozwiązany, na dzień dzisiejszy jakichkolwiek widocznych efektów brak.

W ramach przypomnienia problematyki zapraszam na materiał wideo z 11 sierpnia.

26-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)