REKLAMA
REKLAMA

Rozmawiali o ulicy Lipińskiego (video)

SANOK. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Sanoku, Zakładu Dróg Miejskich, Rady Miasta Sanoka spotkali się na wizji lokalnej z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawicielem Komendy Wojewódzkiej Policji. Celem spotkania były sprawy związane z poprawą bezpieczeństwa na ulicy Lipińskiego.

 

Ulica Lipińskiego w Sanoku, istniejąca w ciągu drogi krajowej nr 84 („biegnącej” w kierunku Bieszczadów) jest bardzo ruchliwa. Tylko w tym roku miało tu miejsce 5 wypadków, w tym 1 śmiertelny i 28 kolizji. W jej obrębie umiejscowione są, m.in. sklepy, zielony rynek, kościół, 2 szkoły, dworzec PKS.

Do Urzędu Miasta w Sanoku, wpływały sygnały od mieszkańców, wnioskujących o poprawę bezpieczeństwa na tej drodze, które zintensyfikowały się zwłaszcza po sierpniowym śmiertelnym wypadku.

Samochody jeżdżą tu szybko, a niektórzy kierowcy nie zwracają uwagi na pieszych, nawet na przejściu. To fakt, że ludzie przechodzą tu jak chcą, zwłaszcza jest to nagminne w dni targowe, ale kierowcy też powinni uważać – skarży się 40-letnia Halina, mieszkanka Sanoka.

Należy zaznaczyć, że kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne dla władz miasta Sanoka i Rady Miasta Sanoka.

Chcemy, aby nasi mieszkańcy czuli się w swoim mieście bezpiecznie. Problem ulicy Lipińskiego jest nam znany i już od jakiegoś czasu interweniujemy u zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby podjął działania poprawiające bezpieczeństwo na tej ulicy – mówi Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

W wyniku pism kierowanych przez Urząd Miasta Sanoka do GDDKiA, 22 listopada odbyła się wizja lokalna na ulicy Lipińskiego w Sanoku. Przedstawiciele Rady Miasta Sanoka, Urzędu Miasta w Sanoku oraz Zakładu Dróg Miejskich SPGK w Sanoku zapoznali reprezentantów GDDKiA z całą sprawą w terenie. Wszelkie uwagi zostały zanotowane w sporządzonym protokole.

Wnioskujemy, przynajmniej o kontynuowanie montażu barierek wygrodzeniowych (istniejących na ul. Lipińskiego na niewielkim odcinku zakresie), przynajmniej od szkoły specjalnej do krzyżówki z ul. Beksińskiego. Oddzielenie chodników od drogi, wymusi, m.in. na pieszych przechodzenie tylko we właściwych miejscach – tłumaczy Jacek Gomułka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego.

Zasugerowano także umieszczenie dodatkowych znaków D6 nad przejściami dla pieszych, a także zwrócenie uwagi na długość linii ciągłych i przerywanych, przy wiosennym odmalowywaniu oznakowania poziomego. Jednak same znaki i barierki nic tu nie dadzą, jeśli nie zostaną połączone z regularnymi akcjami policyjnymi. Samorząd zasugerował także, aby objąć dodatkowymi kontrolami ulicę Lipińskiego, pod kątem przestrzegania prędkości jazdy przez kierowców i przepisów ruchu drogowego przez pieszych.

Ruch należy teraz do GDDKiA, która zapewniła, że podejmie decyzję, po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji, o czym ma poinformować Urząd Miasta w Sanoku.

Agnieszka Frączek (UM SANOK)

Od redakcji:

Redakcja portalu Esanok.pl o problemach z jakimi borykają się użytkownicy ulicy Lipińskiego informowała już 11 sierpnia bieżącego roku.

Pomimo wielu zapewnień że problem zostanie wkrótce rozwiązany, na dzień dzisiejszy jakichkolwiek widocznych efektów brak.

W ramach przypomnienia problematyki zapraszam na materiał wideo z 11 sierpnia.

26-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)