REKLAMA
Praca Auto Serwis
REKLAMA

Ruszył cykl „Magiczny Cylinder”

SANOK. W minioną sobotę (3 bm.)  ruszył cykl „Magiczny Cylinder” w ramach którego odbyła się pierwsza wycieczka pt. „Magiczna Wyprawa” zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Recz Walki z Chorobami Nowotworowymi „SANITAS”. Wzięło w niej udział 17 dzieci, które mogły w ten sposób wspaniale spędzić czas i nabrać sił do wytężonej pracy w nowym roku szkolnym.


Bus z podopiecznymi Stowarzyszenia wyruszył z Sanoka w słoneczny sobotni poranek. Przez cały czas trwania magicznej eskapady towarzyszył im Przewodnik PTTK, Pan Artur Kowalczyk, który w barwny sposób przybliżał tajemnice przyrodnicze zwiedzanych terenów i historię odwiedzanych po drodze miejsc.

Młodzi wędrowcy podróżowali malowniczymi bieszczadzkimi drogami by dotrzeć do parkingu na Przełęczy nad Berehami Górnymi. Tutaj otrzymali książeczki GOT PTTK, w których została wbita pierwsza pieczątka z wycieczki. Stąd też uczestnicy wyprawy wyruszyli do celu, którym było schronisko Chatka Puchatka na szczycie Połoniny Wetlińskiej. W tym miejscu wszyscy mogli odpocząć, napawając się roztaczającymi się widokami na Bieszczady. Następnym przystankiem podróży był Polańczyk, skąd wycieczkowicze wypłynęli łódką na rejs po Jeziorze Solińskim, podczas którego podziwiali krajobraz oraz największą atrakcję – zaporę wodną. Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki był Ośrodek Caritas w Myczkowcach, gdzie znajdują się miniatury cerkwi bieszczadzkich oraz mini zoo, w którym najwięcej entuzjazmu wśród dzieci wzbudził dzik.  Po posileniu się pieczoną przy ognisku kiełbaską, wszyscy w dobrych humorach i uśmiechem na twarzy wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Podczas wycieczki rozdane zostały również liczne upominki.

Była to pierwsza wyprawa z tego cyklu, ale sadząc po zadowoleniu uczestników, na pewno nie ostatnia.

Stowarzyszenie SANITAS rozpocznie swoje działania zimą tego roku.

A.R.

06-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)