REKLAMA
REKLAMA

Za nami Święto Rolników (VIDEO, ZDJĘCIA)

PISAROWCE. Organizatorami pierwszych Dożynek Powiatowo – Gminnych, które odbyły się w niedzielę na stadionie w Pisarowach był Starosta Sanocki Sebastian Niżnik oraz Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd.

Po raz pierwszy powiat wraz z gminą zdecydowali się na wspólną organizację tej imprezy. Uczestnicy mogli podziwiać piękne wieńce oraz stroiki przygotowane przez grupy dożynkowe z Gminy Sanok i Powiatu Sanockiego.

Uroczystości rozpoczęły się o 11.30 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Pisarowcach.
Po jej zakończeniu odbył się przemarsz korowodu dożynkowego prowadzony przez orkiestrę dętą na główny plac, na którym prezentowali się uczestnicy.

Uroczystego otwarcia I Dożynek Powiatowo – Gminnych oraz powitania mieszkańców dokonał Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd wraz ze Starostą Sanockim Sebastianem Niżnikiem, witającym zaproszonych gości.

– Dożynki to jedno z największych świąt dla wszystkich rolników. Gmina Sanok jest gminą rolniczą, więc dzisiaj wszyscy wspólnie świętujemy, dziękując za plony i zbiory. Dożynki są również świadectwem pielęgnowania polskiego dziedzictwa narodowego. Cieszę się, że tradycja ta jest kontynuowana – mówił Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd.

Na scenie prezentowały się grupy z Gminy Besko, Gminy Zagórz, Gminy Zarszyn oraz z Gminy Sanok. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać piękne wieńce wykonane własnoręcznie przez Koła Gospodyń Wiejskich.

– Dożynki to czas podsumowań, zabawy ale przede wszystkim dziękczynienie Stwórcy za plony. Zboże i upieczony z niego chleb jest wynikiem działania Stwórcy i człowieka. Niech tego chleba nigdy nikomu nie zabraknie – mówił Mariusz Szmyd, odbierając bochenki od grup dożynkowych.

Dla najmłodszych uczestników przygotowany został plac zabaw, na którym czekało mnóstwo atrakcji. Podczas uroczystości na scenie przygrywał zespół Kamraty. I Dożynki Powiatowo – Gminne zakończyły się festynem z zespołem Kalinka.

06-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)