REKLAMA

„Jesienne zawody sportowe” w SP 4

SANOK. W ramach obchodów Święta Szkoły, w sobotę – 6 października 2012r. na boisku    „Orlik” Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku odbyła się sportowa impreza środowiskowa zorganizowana wspólnie przez dyrekcję szkoły

, nauczycieli wychowania fizycznego oraz Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod hasłem „Jesienne zawody sportowe”.

Celem imprezy  była integracja społeczności lokalnej oraz zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy i  aktywnego spędzania czasu wolnego.

Uczestnikami „Jesiennych zawodów sportowych” byli uczniowie klas 1 – 3, ich rodzice oraz wychowawcy . Organizatorzy przygotowali dla nich szereg ciekawych konkurencji z wykorzystaniem różnych przyborów. W sportowych zmaganiach rywalizowały 10-cio osobowe reprezentacje klas: 5 dziewcząt i 5 chłopców oraz wychowawcy.

Licznie przybyli rodzice dopingowali swoich milusińskich, dodając im otuchy i nagradzając brawami. Jednak i oni mogli pobawić się przy aplauzie dzieci, uczestnicząc w dwóch konkurencjach specjalnie przygotowanych przez organizatorów. Mamy rywalizowały w konkurencji rzutowej z lotkami do kometki, a tatusiowie  – celowali piłkami do bramki. Rodzice ochoczo i aktywnie uczestniczyli we wspólnej zabawie.

W przeprowadzeniu imprezy aktywnie pomagały uczennice klas 6 z Zespołu ds. promocji zdrowia, działającego przy Samorządzie Uczniowskim.

Sobotnią imprezę zakończono podsumowaniem sportowej rywalizacji i wręczeniem dyplomów dla klas oraz  pamiątkowych upominków wszystkim startującym. Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Zając podziękował uczniom i ich rodzicom za tak liczną frekwencję i dobrą zabawę, a organizatorom za sprawny przebieg imprezy i wkład wniesiony w jej przygotowanie. Zachęcał też uczestników do zdrowego i aktywnego stylu życia  poprzez sport i systematyczne ćwiczenia w gronie rówieśników lub wspólnie z rodziną.

Uczniowie klas 1, 2 i 3 za udział w imprezie otrzymali  również komplety piłek do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz drobny sprzęt do zabaw. Wszystkie nagrody ufundował Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek”.

W sobotniej imprezie  uczestniczyło 120 uczniów , ponad 100  rodziców  i 19 nauczycieli.

Aleksandra Czech
nauczyciel wychowania fizycznego SP 4

16-10-2012
Następny artykuł:
»
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.