REKLAMA
REKLAMA

„Wolontariat – Szansą na Twój Rozwój”

SANOK / PODKARPACIE. „Wolontariat – Szansą na Twój Rozwój”, to jednodniowa akcja, której celem jest zwiększenie znajomości prawa wśród sanockich licealistów, poprzez realizację zajęć praktycznych i warsztatów z uczniami I LO im. KEN w Sanoku. Dodatkowo, zapraszamy wszystkich chętnych na konferencję poświęconą wolontariatowi.

Jednodniowa Akcja będąca wydarzeniem towarzyszącym Kampanii „Świadomy Swoich Praw”.  Jednak organizatorem jest Fundacja Generator Inspiracji oraz jej wolontariusze. Wolontariuszami są studenci Prawa z Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Prawa i Administracji. Natomiast Koordynatorem wydarzenia jest jedna ze studentek Iwona Wachel.

Akcja zostanie podzielona na 2 części: 1). Przedpołudniowa w jej ramach: warsztaty praktyczne o różnej tematyce prawnej np. z zakresu prawa cywilnego (testamenty, część ogólna, karnego, posiadania broni, daktyloskopia i inne. Warsztaty będą przeprowadzone w ILO im. KEN w Sanoku (godziny 9:40 – 12:20). Uczniowie biorący udział dowiedzą się więcej na temat prawa, będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dodatkowo część warsztatów np. dotycząca procesu legislacyjnego czy UE będzie przydana na maturze z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie.

W godzinach popołudniowych odbędzie się część poświęcona nowoczesnemu wolontariatowi. Początek godzina 16:00. Planowane zakończenie godz. 17:45. Miejsce: PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, budynek F, aula Instytutu Rolnictwa. W ramach konferencji swoje wystąpienia będą mieli: powitanie dr Anna Bednarek dyrektor Instytut Medycznego PWSZ. Następnie reprezentant Zarządu Fundacji Generator Inspiracji Kamil Wrzos, który wielokrotnie swoimi wystąpieniami zarażał pasją do wolontariatu niezwykle skutecznie. Kolejne wystąpienie to multimedialna podróż z Robertem Czepielem i Dawidem Szczepankiewiczem w ich świat z wolontariatem, opowiedzą o swoich Akacjach, Kampaniach tym co już zostało zrobione, co jest w trakcie realizacji i jakie jeszcze projekty będą realizowane. Natomiast później wystąpi Marlena Duszczyńska; jowialna, pełna zapału wolontariuszka która opowie o swojej przygodzie z wolontariatem.

Na koniec konferencji przewidziane jest wręczenie nagrody dla najbardziej działającej społecznie uczennicy ILO im. KEN od pani poseł do parlamentu europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej (nagrodę wręczy jej asystentka). Po konferencji studenci będą jeszcze jakiś czas do dyspozycji obecnych aby odpowiedzieć na pytania związane z prawem oraz wolontariatem. Wstęp wolny dla wszystkich którzy wyrażą taką chęć.

Zapraszamy!

Konferencja:
Start: 20.12.2012 r. (czwartek), godz. 16:00
Aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
im. Jana Grodka w Sanoku (ul..Mickiewicza 21)

19-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)