REKLAMA
REKLAMA

Akcja policyjna „Bezpieczne Wakacje 2012”

SANOK. Policjanci z zespołu ds. nieletnich, jak co roku odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie powiatu sanockiego. W miniony wtorek spotkali się z uczestnikami kolonii zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. W środę z kolei z dziećmi odpoczywającymi na półkolonii, której organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

W miniony wtorek w ramach prowadzonej akcji pn. „Bezpieczne Wakacje 2012” policjanci odwiedzili uczestników kolonii zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w miejscowości Zboiska .  Natomiast w środę  funkcjonariusze spotkali się z dziećmi spędzającymi czas wolny na półkolonii odbywającej się w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku, której organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Tematem spotkania był bezpieczny wypoczynek. Policjanci w rozmowie z dziećmi i młodzieżą ostrzegali ich przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Mówili, jak należy zachować się wobec osób obcych czy nieznanych zwierząt. Przypomnieli o bezpieczeństwie na drodze, w domu, w lesie i podczas zabawy. Były też scenki, w których dzieci ćwiczyły jak należy się zachować w określonych sytuacjach. Uczestnicy spotkania byli bardzo aktywni, prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania. Spośród słuchaczy wyłoniono także nowych stróżów prawa, którzy zadeklarowali, iż będą dbać o bezpieczeństwo swoich koleżanek i kolegów w trakcie letniego wypoczynku.

Na zakończenie funkcjonariusze rozdali elementy odblaskowe, jednocześnie przypominając o prawidłowym ich umieszczaniu. Dużą atrakcją dla słuchaczy była także możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu .

Organizatorzy spotkania złożyli serdeczne podziękowania za przeprowadzenie spotkania. Dzieci i młodzież pożegnali policjantów odśpiewaniem piosenki.

A wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku.

KPP SANOK

16-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)