REKLAMA
REKLAMA

Dla każdego coś się znajdzie w najnowszej ofercie artystycznej BWA w Sanoku

SANOK. Coś dla kinomaniaków i tych, którzy sami lubią tworzyć. Coś dla dzieci i dla dorosłych. Będzie poważnie, ale też zabawnie. Sprawdź ofertę artystyczną BWA Galerii Sanockiej na najbliższe miesiące.

OFERTA ARTYSTYCZNA BWA GALERII SANOCKIEJ Wrzesień 2012 – styczeń 2013

Film:

1. KLUB FILMOWY (NOWA PROPOZYCJA!)
Jeśli lubicie Państwo dobre (mądre) kino, kameralną atmosferę i spotkania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, to zapraszamy do Klubu Filmowego BWA.

Projekcje w I i III piątek każdego miesiąca, od października do kwietnia. Uwaga! Warunkiem udziału w spotkaniach klubu filmowego jest wykupienie karty klubowej (jednorazowa opłata w wysokości 5 zł). Zapisy telefonicznie lub osobiście od 10 do 28 września. Nasz propozycja jest skierowana do osób dorosłych oraz młodzieży.

2. Festiwal WATCH DOCS (Filmy dokumentalne)
Przegląd filmów dokumentalnych poświęconych prawom człowieka (O7-09 listopada), zrealizowanych przez czołówkę światowych dokumentalistów.

3. Filmowy Wehikuł – Filmowe Podlasie Atakuje
Przegląd polskiego kina niezależnego (druga połowa listopada) – czasami zabawnego, czasami refleksyjnego ale zawsze na dobrym poziomie.

4. Filmowy Wehikuł – Mrówkojady
Przegląd najlepszych filmów krótkometrażowych, prezentowanych podczas międzynarodowego festiwalu Mrówkojady 2012 w Lublinie.

5. POLSKA ŚWIATŁOCZUŁA (druga Edycja) – spotkania z Polskim Filmem i jego twórcami (raz w miesiącu – od października do maja).
Pokazy organizowane w ramach tego projektu to jedyna i niepowtarzalna okazja, poznania osób stojących po drugiej strony kamery…

6. Przegląd FUTURESHORTS (styczeń)
Najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata, starannie wybrane przez filmoznawców z poznańskiej fundacji AD ARTE. Gwarancja dobrze spędzonego wolnego czasu.

Zajęcia artystyczne (dla małych i dużych):

1. Warsztaty plastyczne dla dzieci:

GRUPA MŁODSZA (5-8 LAT)
-> PONIEDZIAŁKI, godz 16.00, czas trwania: 45 min

-> WTORKI, godz 16.00, czas trwania: 45 min

Dla młodszej grupy mamy całą różnorodność plastycznych atrakcji.
Stosowanie podczas naszych zajęć różnorodnych technik plastycznych stymuluje predyspozycje twórcze dzieci. Rozwija fantazję, zdolności skojarzeniowe, pomysłowość, giętkość, oryginalność, płynność myślenia zachęca do poszukiwań nieszablonowych rozwiązań.
Każde zajęcia będą niezwykłą przygodą z wykorzystaniem innej techniki plastycznej.

KOSZT: 35 zł MIESIĘCZNIE organizator zapewnia materiał
GRUPA STARSZA (9-12 LAT)
PONIEDZIAŁKI, godz 17.00
czas trwania: 60 min

Grupie starszej chcemy zaproponować wprowadzenie w zagadnienia „dorosłej sztuki”
Pracując przy sztaludze dzieci poznają różne techniki rysunkowe, malarskie oraz inne techniki artystyczne. Na zajęciach będą omawiane również podstawowe zasady rysunku, malarstwa, perspektywy oraz zagadnienia z dziedziny sztuki.

KOSZT: 35 zł MIESIĘCZNIE
organizator zapewnia materiały

2. Młodzieżowy Zespół Teatralny:
– Młodzieżowy zespół teatralny (wiek 15-18 lat)

Propozycja ta jest adresowana do osób, które chcą spędzić wolny czas w sposób ciekawy i twórczy. Praca w teatrze to doskonały sposób na przezwyciężenie nieśmiałości, nabycie umiejętności autoprezentacji (bardzo ważna umiejętność w życiu zawodowym) i rozwinięcie wyobraźni. Finałem teatralnych spotkań będzie oczywiście premiera spektaklu.

Zajęcia w każdą środę w godzinach 18.00-20.00
Zapisy od 3.09 do 15.09. Miesięczna opłata 20 zł.

3. Lekcje rysunku i malarstwa dla dorosłych

Jeśli lubisz rysować lub malować, chcesz zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi i przyjemnie spędzić czas –  zapraszamy na nasze zajęcia w czwartkowe wieczory od godz. 17.00 do 20.00 (Uczestnicy nie są skrępowaniu sztywnymi regułami – mogą rozwijać swoje indywidualne zainteresowania i talenty plastyczne.

CZWARTKI, godz 18.00, czas trwania: 3 godziny zegarowe
koszt: 40 zł miesięcznie

4. Warsztaty dla nauczycieli (i nie tylko…)

– Warsztaty filmowe
Filmowe środki wyrazu czyli jak analizować i „czytać” filmy z młodzieżą
(12-13 października, zapisy od 10 września w BWA, opłata 30 zł)

– Warsztaty recytatorskie
(listopad – 2 dni, opłata 40 zł)

Podczas zajęć, uczestnicy będą poznawać tajniki pracy z żywym słowem, poznają zasady doboru repertuaru (tekstów) oraz podstawy scenicznej prezentacji tekstu literackiego.

Inne imprezy:

1. Noc sztuki – teatr (grudzień)
2. Noc Sztuki – muzyka (styczeń)

Wystawy:

Maciej Bernhardt – Fotorealizm – Malarstwo 1978-2011
Wernisaż: 14.09.2012r. godz. 18.00
BWA Galeria Sanocka
Wystawa trwa do 13.10.2012 r.

Na wystawie będziemy mogli obejrzeć prace z wczesnego okresu twórczości Artysty, obrazy zawierające stale powracające motywy snu o lepszej rzeczywistości: wizerunki pięknych modelek w kolorowych kombinezonach, błyszczących skórzanych kurtkach, plastikowych płaszczach i inne elementy „peweksowego” blichtru, o którym marzyli przeciętni obywatele PRL-u, mogąc go jedynie podziwiać przez witryny sklepów dla partyjnych dostojników lub w kolorowych czasopismach szmuglowanych z Zachodu. Swojego rodzaju kontynuacją i aneksem do semantyki najwcześniejszych obrazów są najnowsze prace z cyklu Parallel Dreams penetrujące tzw. „rzeczywistość medialną”. Skadrowane fotografie pochodzące z kolorowych czasopism, fragmenty reklam, gadżetów i materiałów, przestrzenie z zaburzoną logiką struktury – są czytelną alegorią dzisiejszej fragmentacji ludzkiego świata, zaniku hierarchii ważności i pracowicie kleconej iluzji o szczęściu w społeczeństwie konsumpcyjnego spełnienia Każda z ludzkich figur śni swoją egzystencjalną historię oddzielnie i równolegle, jednocześnie i autonomicznie. Trudno o głębszą i bardziej przenikliwą diagnozę współczesnej, zglobalizowanej wspólnoty.

Wojtek Kubiak – Z okna widziane
wernisaż: 19.10.2012r. godz.: 18.00
BWA Galeria Sanocka
Wystawa trwa do 16.11.2012r.

„Uwielbiam obserwować i podglądać. Jestem voyerem śledzącym życie codzienne, które rozgrywa się za moim oknem. Już jako uczeń szkoły podstawowej siedziałem w ławce tyłem do nauczyciela, aby mieć lepszy widok na resztę klasy. Każdy szczegół miał i nadal ma dla mnie ogromne znaczenie. Z tego co zaobserwuję układam sobie opowieści, które później przelewam na papier i płótno. Dlatego wystawa < Z okna widziane> łączy w sobie dwa sposoby obrazowania, na której przeplatają się moje spostrzeżenia notowane na obrazach i w tekstach(…). Wystawa zatem może stać się opowieścią o podglądaniu i byciu podglądanym. Jest dowodem mojej fascynacji rzeczywistością, jej piętrową strukturą, gdzie napięcia są budowane na podstawowym poziomie i rozwijają się w niemalże metafizyczne kierunki. Bohaterowie i bohaterki obrazów są obserwowani na kilka sposobów: przez widza, przez autora fotografii, ale także przez tych, którzy stoją w oknach, a których my nie widzimy. To historia o tym, co nam umyka, co wydaje się być drugoplanowe, nieważne i zbędne.
Widz wystawy może sam stać się współautorem tej prezentacji, jego narracja jest równie ważna jak moja. Dlatego do jego dyspozycji zostaną przekazane materiały do pisania, wygodne siedzenia oraz – co najważniejsze – widok z okna galerii na to, co dzieje się na sanockim rynku. Każda opowieść ma znaczenie, niech buduje przestrzeń galerii, niech ściany zapełniają się historiami i „widokami z okien”. ”

Magda Węgrzyn, “zabierz mnie do wonderland”
Wernisaż: 23.11.2012r. godz.: 18.00
BWA Galeria Sanocka
Wystawa trwa do 07.12.2012r.

Wonderland to świat wyimaginowany, malarstwo jest światem wyimaginowanym, a jednocześnie jest rzeczywiste, ba jest nawet rzeczywiste podwójnie…

Seweryn Swacha – Efekt „zamkniętych oczu”
wernisaż: 14.12.2012r. godz.: 18.00
BWA Galeria Sanocka
Wystawa trwa do 04.01.2013r.

Sleeper (Kruger) to niby lekki uśpiony obraz. Jest on swoistym monogramem renesansu. Stylistyka lśniącej powierzchni, laserunkowego sfumato łudząco usypia Freddy’ego, popularnego celebrytę zła. To jeden z obrazów nowego cyklu prac Seweryna Swachy.
Wizja portretu Swachy, jest dokumentacją postaci transformowanej przez media, fałszywego ideału, technicznego społeczeństwa, klanu bohaterów. Autor, wyraża myśl amerykańskiego współczesnego socjobiologa Edwarda Osborne’a Wilsona, mówiącą o poszukiwaniu tzw. “estetyki z ludzką twarzą”.

Obraz jest tu powieleniem, pastiszem massmediów jak i sztuki dawnych mistrzów. Włączanie medialnych postaci w pseudotradycyjną technikę przedstawiania nasuwa nowe postrzeganie malarskiego stylu jako “Dark pop“. Cudowni bohaterzy są tu jedynie pretekstem, pierwszoplanową rolę stanowi analiza tradycji i techniki malarskiej jako portretu malarskiego….
Magdalena Komborska

Informacje i zapisy:
BWA Galeria Sanocka
Rynek 14
38-500 Sanok
tel./fax 013 463 60 30
e-mail: galeriasanocka@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek 10-17
Sobota 10-14

ZAPRASZAJĄ:
Joanna Szostak, Sławomir Woźniak, Tomasz Mistak

05-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)