REKLAMA
REKLAMA

Dzień Seniora w Kostarowcach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. 14 listopada jest obchodzony w Polsce jako Światowy Dzień Seniora. W ubiegłą niedzielę, 18 listopada, w Kostarowcach, seniorzy z naszej gminy udowodnili po raz kolejny, że potrafią znakomicie się bawić.

Dzień Seniora

14 listopada jest w Polsce obchodzony jako Światowy Dzień Seniora. Święto stanowi rodzimy odpowiednik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie z reguły 1 października. Dzień Seniora w Polsce powstał z inicjatywy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ludzi starszych i niepełnosprawnych oraz popularyzowanie idei pełnego udziału seniorów w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

Seniorzy z Gminy Sanok bawili się już wcześniej w Niebieszczanach. W Kostarowcach również było wspaniale. Na scenie wystąpił zespół obrzędowy „Trześniownianie” z Trześniowa, którzy przedstawił spektakl „Wesele”. Inscenizacja inspirowana starymi wiejskimi zwyczajami związanymi z obrzędem tradycyjnego polskiego wesela wywołała zachwyt wśród publiczności. Ne szczególną uwagę zasługują przepiękne trześniowskie stroje z wyjątkowym haftem. Na scenie wystąpiły także utalentowani, najmłodsi mieszkańcy Kostarowiec, którzy po swoim występie wręczyli Seniorom i wszystkim gościom własnoręcznie wykonane upominki – piękne stroiki. Na scenie pojawiła się znana i lubiana w całej gminie Kapela „Kamraty”. Anna Hałas, pełniąca obowiązki Wójta Gminy Sanok złożyła najlepsze życzenia Seniorom. Wśród zaproszonych gości był także, Tadeusz Burka, Radny z Kostarowiec, Tomasz Lewicki, przewodniczący Rady Gminy Sanok, Teresa Baranowska, dyrektor szkoły w Kostarowcach oraz księża wikariusze z parafii w Strachocinie, ks. Grzegorz Sobota i ks. Tomasz Stec. Tą wyjątkową uroczystość Seniorzy zawdzięczają organizatorom, czyli: Kołu Gospodyń Wiejskich z Kostarowiec, Radzie Sołeckiej oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury (GOK).

źródło: Gmina Sanok

19-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)