REKLAMA
REKLAMA

Dzień Seniora w Kostarowcach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. 14 listopada jest obchodzony w Polsce jako Światowy Dzień Seniora. W ubiegłą niedzielę, 18 listopada, w Kostarowcach, seniorzy z naszej gminy udowodnili po raz kolejny, że potrafią znakomicie się bawić.

Dzień Seniora

14 listopada jest w Polsce obchodzony jako Światowy Dzień Seniora. Święto stanowi rodzimy odpowiednik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie z reguły 1 października. Dzień Seniora w Polsce powstał z inicjatywy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ludzi starszych i niepełnosprawnych oraz popularyzowanie idei pełnego udziału seniorów w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

Seniorzy z Gminy Sanok bawili się już wcześniej w Niebieszczanach. W Kostarowcach również było wspaniale. Na scenie wystąpił zespół obrzędowy „Trześniownianie” z Trześniowa, którzy przedstawił spektakl „Wesele”. Inscenizacja inspirowana starymi wiejskimi zwyczajami związanymi z obrzędem tradycyjnego polskiego wesela wywołała zachwyt wśród publiczności. Ne szczególną uwagę zasługują przepiękne trześniowskie stroje z wyjątkowym haftem. Na scenie wystąpiły także utalentowani, najmłodsi mieszkańcy Kostarowiec, którzy po swoim występie wręczyli Seniorom i wszystkim gościom własnoręcznie wykonane upominki – piękne stroiki. Na scenie pojawiła się znana i lubiana w całej gminie Kapela „Kamraty”. Anna Hałas, pełniąca obowiązki Wójta Gminy Sanok złożyła najlepsze życzenia Seniorom. Wśród zaproszonych gości był także, Tadeusz Burka, Radny z Kostarowiec, Tomasz Lewicki, przewodniczący Rady Gminy Sanok, Teresa Baranowska, dyrektor szkoły w Kostarowcach oraz księża wikariusze z parafii w Strachocinie, ks. Grzegorz Sobota i ks. Tomasz Stec. Tą wyjątkową uroczystość Seniorzy zawdzięczają organizatorom, czyli: Kołu Gospodyń Wiejskich z Kostarowiec, Radzie Sołeckiej oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury (GOK).

źródło: Gmina Sanok

19-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)