REKLAMA
REKLAMA

Elżbieta Łukacijewska zaprasza na Bezpieczne Wakacje z Lady Pank

KROSNO. Elżbieta Łukacijewska zaprasza do uczestnictwa w III edycji imprezy Bezpieczne Wakacje – Bezpieczny Powrót do Szkoły. Gwiazdą pikniku będzie legenda polskiego rocka – zespół Lady Pank.

W dniu 25 sierpnia 2012 roku w Krośnie odbędzie się III edycja imprezy plenerowej pn. Bezpieczne Wakacje – Bezpieczny Powrót do Szkoły. Inicjatywa, Euroregionalnego Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno Gospodarczych, Miasta Krosna oraz Elżbiety Łukacijewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego,  promująca bezpieczeństwo podczas wakacyjnego odpoczynku, w tym roku odbędzie się w Krośnie. W poprzednich latach akcja odbywała się w Rzeszowie, Leżajsku, oraz Sanoku.

„Bezpieczeństwo drogowe? – wydawałoby się jakże prozaiczny i nudny temat. Okazuje się, że nigdy dosyć przypominania o jego elementach. Coroczna akcja, jak zawsze bawiąc – edukuje. W trakcie żadnego innego pikniku tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym – szczególnie wśród najmłodszych – nie jest przedstawiona aż tak atrakcyjnie, przekonywująco, a jednocześnie efektownie” – zapewnia Elżbieta Łukacijewska.

Start krośnieńskiej imprezy został przewidziany na godz. 16:00. Dla wszystkich żądnych dużej dawki adrenaliny jedną z głównych atrakcji pikniku będzie możliwość skorzystania z symulatorów dachowania oraz zderzenia czołowego, które specjalnie na tą okazję zostaną przywiezione z warszawskiego Instytutu Transportu Samochodowego.

W trakcie pikniku nie zabraknie również wiedzy teoretycznej, którą z przyjemnością przekażą Policjanci oraz Strażacy, prezentując jednocześnie swój sprzęt oraz wozy bojowe. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie przygotuje na tę okazję specjalny pokaz umiejętności strażackich, natomiast motocykliści z klubu Pirates of Roads poza efektownym przejazdem, zabiorą na karb swoich maszyn wszystkie chętne dzieci. Najmłodsi będą mieli również niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił w konkursach organizowanych na terenie Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, również specjalnie na tę okazję przywiezionego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Całodzienną zabawę swoimi występami uświetnią grupy wokalno – muzyczne, natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół Lady Pank, który swój koncert rozpocznie już o godz. 21:00.


Akcja „Bezpieczne Wakacje 2012 – Bezpieczny powrót do szkoły” jest organizowana w ramach II Podkarpackiego Pikniku Lotniczego stąd też jedną z atrakcji będzie zrzut bomby wodnej na płonący obiekt z samolotu „Dromader” (około godz. 17:00). Ponadto, Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie w godz. od 13:00 do 14:30 zaplanował dla wszystkich obecnych pokaz w wykonaniu samolotów bojowych Dowództwa Sił Powietrznych RP oraz desant spadochronowy.

Imprezę zakończy nocny lot balonów na tle pokazu sztucznych ogni.

Program:

16:10 – Pokaz przygotowany przez szkołę karate.

16:30 – Prezentacja symulatorów zderzenia czołowego oraz dachowania przygotowana przez Instytut Transportu Samochodowego z Warszawy.

16:40 – Policja (Pokazy sprzętu policyjnego –  krótka pogadanka dotycząca bezpieczeństwa na drodze, konkurs z alko goglami, znakowanie rowerów, dodatkowe atrakcje).

17:00 – Zrzut bomby wodnej na płonący obiekt z samolotu „Dromader”.

17:15 – Straż Pożarna (wjeżdżają na płytę lotniska) – pokaz przygotowany przez straż pożarną polegający na akcji ratowniczej i ugaszeniu wcześniej przygotowanego, płonącego wraku samochodu.

18:00 – Atrakcje przygotowane przez Motocyklistów z klubu Pirates of Roads połączone z konkursami dla najmłodszych na scenie.

18:10 – Wyścig rowerowy na terenie Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, konkursy dla najmłodszych.

18:20 – Pokaz akcji ratunkowej przygotowanej przez Zespół Ratownictwa Medycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie

18:50 – Występ solistki.

19:00 – Występ zespołu The Grends.

19:40 – Pokaz Break Dance

20:00 – Występ zespołu Nirah.

21:40– Podziękowania organizatorów.

21:00 – Koncert zespołu Lady Pank.

22:30 – Nocny pokaz balonów w tle pokazu sztucznych ogni.

źródło: Biuro Poselskie Elżbiety Łukacijewskiej

23-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)