REKLAMA
REKLAMA

Gala Talentów w sanockiej Bursie (ZDJĘCIA)

SANOK. Mieszkańcy Bursy Szkolnej w Sanoku wraz z dyrektor Marią Pełechowicz i wychowawcami zgromadzili się licznie na zorganizowanej 26 marca po raz pierwszy gali” TALENTY 2012”.

Placówka licząca 100 mieszkańców  jest miejscem, gdzie uzdolnione  w różnych dziedzinach osoby mogą mieszka, uczyć się i rozwijać swoje talenty, często ukryte. Tutaj duża rola wychowawców, którzy je odkrywają, zachęcają do pokazania się publicznie.

Każda z osób jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Nie wszystkie osiągniecia można było zaprezentować na miejscu, dlatego sukcesy sportowe, teatralne, niektóre manualne zostały pokazane w prezentacji multimedialnej.

Prace plastyczne zostały przedstawione jako  wystawa w świetlicy bursy. Swoje rysunki wystawiły : Ada Wąsowska, Magda Gałek, Józef Olejko, Elżbieta Jurek, Malwina Cierpisz.

W kategorii rękodzieło prace zaprezentowały Ada Wąsowska, Justyna i Joanna Warchoł, Urszula i Jagoda Krówka, Justyna Bork, Justyna Murdzyk, Dorota Płocica, Iza Remiszewska, Jolanta Janas.

Natomiast Edyta Dereń i Ada Wąsowska zaprezentowały się w fotografii. Talenty, które wzruszają, pobudzają  duszę to muzyka i literatura. Te dwie dziedziny są  przedmiotem  zainteresowań i uzdolnień wielu mieszkańców.

Swoim śpiewem  umiliły spotkanie Natalia Rakoczy, wystepujaca na forum bursy i nie tylko od wielu lat, bardzo utalentowana, o szczególnej barwie głosu i Natalia Futyma, nowo odkryty talent, wystapiła u nas po raz pierwszy.

Na flecie poprzecznym zagrała Gabrysia Cycak. A na akordeonie zagrał znany już poza Sanokiem, zdobywający laury w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych Seweryn Gajda.

W dziedzinie literatury zaprezentowały się Ewelina Dyląg recytując swoje wiersze, Maria Być utalentowana muzycznie i aktorsko zadeklamowała wiersz Wisławy Szymborskiej. Martyna Puchała i Walentyna Wasilewska zaprezentowały  wiersze swoich koleżanek. Natomiast Marta Śmierciak przeczytała swoje własne opowiadania.

Kazda kobieta pragnie być piękną. Niektóre mieszkanki bursy wiedzą o tym szczególnie dobrze,gdyż doprowadziły do perfekcji sztukę makijażu i fryzjerstwa. W tej kategorii zaprezentowały się : Ela Jurek, Edyta Dydek, Agnieszka Latocha, Joanna Ciuł i Dorota Płocica.

W przerwie między prezentacjami można było pokrzepić swoje nadwątlone wrażeniami siły przepysznymi koreczkami oraz smalczykiem  z razowym chlebkiem przygotowanymi przez panie kucharki.

Impreza, różnorodna w swojej formie i wymowie dostarczyła wielu wrażeń dla oka i ducha. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się następna edycja, równie bogata , pod czujnym okiem wychowawców bursy odkryjemy nowe talenty.

 

Bursa Sanok

28-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)