REKLAMA
REKLAMA

Komunikat dotyczący reorganizacji ruchu na placu św. Michała

SANOK. W najbliższych dniach rozpoczną się prace archeologiczne na placu św. Michała. Będą się odbywać w ramach realizowanego przez Miasto Sanok projektu rewitalizacji tego placu, na który władze Sanoka zdobyły dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Po świętach plac św. Michała, wraz z mieszczącym się na nim parkingiem, został wygrodzony z ruchu, z zachowaniem jedynie postoju taksówek. Było to działanie niezbędne, aby geodeci mogli wytyczyć miejsca przeprowadzenia nowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, zaś archeolodzy wyznaczyć obszar prac badawczych.

Niedługo zostanie zdjęta nawierzchnia asfaltowa w miejscach planowanych stanowisk archeologicznych. Prace badawcze prowadzone będą także przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wałowej, jak również na skrzyżowaniu ulic Grzegorza i Kościuszki.
Na razie plac św. Michała jest przejezdny w kierunku ul. Cerkiewnej i taki stan rzeczy władze miasta chcą zachować w dalszym ciągu.

W ramach projektu obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa na ul. Kazimierza Wielkiego.
Wraz z postępującymi pracami będzie wcielany w życie, opracowany przez Miasto plan reorganizacji ruchu, o czym Urząd Miasta będzie informował mieszkańców na bieżąco.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

13-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)