REKLAMA

Konkurs „Zielona energia wokół nas”

SOLINA. „Zielona energia wokół nas” to hasło konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Energii Odnawialnej przy współpracy PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział w Solinie. Laureatów i wyróżnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Bieszczad poznaliśmy 22 października br.

 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy do wyboru mieli rysunek wykonany dowolną techniką lub fotografia własnego wyobrażenia na temat zielonej energii. Udział w konkursie wzięło 48 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w Łukowem, Manastercu, Uhercach Mineralnych, Ustrzykach Dolnych oraz Wojtkówce i Sanoku.

Idea, jaka przyświecała organizacji tego konkursu to przede wszystkim zainteresowanie młodych ludzi ochroną środowiska oraz odnawialnymi źródłami energii. – Cieszymy się, że tych prac napłynęło tak dużo, co świadczy o sporym zainteresowaniu dzieci i młodzieży zagadnieniami dotyczącymi odnawialnych źródeł energii. Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję niezwykłej wyobraźni oraz talentu – powiedział Mieczysław Koch, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Energii Odnawialnej.

Patronat nad konkursem objął marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta oraz Mieczysław Kasprzak, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, który podkreślił znaczenie edukacji z zakresu ochrony środowiska naturalnego. – Największą dla Was nagrodą jest utrzymanie tego krajobrazu – czystych gór, lasów i jezior. Jeśli nie zmienimy źródeł energii na „zielone” to pod koniec tego wieku nie zobaczymy na kuli ziemskiej środowiska naturalnego. To, co naturalne po prostu zniknie. Dlatego tak ważna jest praca nad pozyskiwaniem energii z naturalnych źródeł, ale też edukacja – powiedział Mieczysław Kasprzak.

Laureatami pierwszych miejsc w kategorii rysunek zostali: Łucja Koszczka ze Szkoły Podstawowej w Ustrzykach Dolnych i Martyna Szczudlik z Gimnazjum w Ustrzykach Dolnych, natomiast w kategorii fotografia: Patrycja Besz ze Szkoły Podstawowej w Ustrzykach Dolnych i Ewa Siara z Gimnazjum w Ustrzykach Dolnych.

Drugie miejsce w kategorii rysunek przypadło: Gabrieli Kusiak ze Szkoły Podstawowej w Łukowem i Klaudii Kardasz z Gimnazjum w Wojtkówce, a w kategorii fotografia: Renacie Prędki ze Szkoły Podstawowej w Ustrzykach Dolnych i Monice Kozimor z Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Prace plastyczne, które znalazły się na trzecich miejscach wykonali: Oliwia Szewczyk ze Szkoły Podstawowej w Manastercu i Kinga Szczudlik z Gimnazjum w Ustrzykach Dolnych. Trzecie miejsce w kategorii fotografia zajęła Daria Prędki z Gimnazjum w Ustrzykach Dolnych.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulacje złożył dyrektor PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział w Solinie Józef Folcik, który zaprosił również wszystkich uczestników spotkania do wnętrza jednej z najbardziej imponujących budowli wzniesionych przez człowieka – zapory wodnej w Solinie.

Laureaci konkursu:
Rysunek Szkoła Podstawowa
I miejsce – Łucja Koszczka – SP nr 2 w Ustrzykach Dolnych
II miejsce – Gabriela Kusiak – SP w Łukowem
III miejsce – Oliwia Szewczyk – SP w Manastercu
Wyróżnienie specjalne:
Sandra Gąsior – SP W Łukowem
Katarzyna Markowicz – SP w Uhercach Mineralnych
Daniel Chlebicki – SP w Uhercach Mineralnych

Rysunek Gimnazjum
I miejsce – Martyna Szczudlik – Gimnazjum w Ustrzykach Dolnych
II miejsce – Klaudia Kardasz – Gimnazjum w Wojtkówce
III miejsce – Kinga Szczudlik – Gimnazjum w Ustrzykach Dolnych
Wyróżnienie specjalne:
Jagoda Podsopińska – Gimnazjum w Sanoku
Dorota Dębińska – Gimnazjum w Sanoku

Fotografia Szkoła Podstawowa
I miejsce – Patrycja Besz – SP nr 2 w Ustrzykach Dolnych
II miejsce – Renata Prędki – SP nr 2 w Ustrzykach Dolnych

Fotografia Gimnazjum
I miejsce – Ewa Siara – Gimnazjum w Ustrzykach Dolnych
II miejsce – Monika Kozimor – Gimnazjum nr 1 w Sanoku
III miejsce – Daria Prędki – Gimnazjum w Ustrzykach Dolnych
Specjalne wyróżnienie Wiceprezesa SEO
Sara Fakadej – SP w Uhercach Mineralnych

źródło: materiał nadesłany

25-10-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.