REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Ludowe muzykowanie w Mrzygłodzie

GMINA SANOK. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki ludowej oraz folkloru na I Przegląd Kapel Ludowych Doliny Sanu, który odbędzie się 15 lipca w Mrzygłodzie.

Czekają na nas fantastyczne występy 7. kapel ludowych, w tym Kapeli Ludowej KAMRATY, która na tegorocznym 46. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą zajęła II miejsce.

I Przegląd Kapel Ludowych Doliny Sanu ma na celu popularyzację, ochronę oraz dokumentację autentycznego muzykowania i ludowego śpiewu. Oprócz walorów estetycznych ma także ciekawe podłoże historyczne. Mrzygłód to miejscowość o bogatej historii, niezwykłej architekturze i tradycjach związanych z jarmarkami.

A 15 lipca to dzień dla Mrzygłodu szczególny i związany królem z Władysławem Jagiełło, który  na pamiątkę historycznego zwycięstwa pod Grunwaldem ufundował w Mrzygłodzie kościół pod wezwaniem Rozesłania Apostołów. Legenda głosi, że kościół budowali jeńcy krzyżaccy. Parafia Mrzygłodu po dziś dzień obchodzi odpust właśnie 15 lipca jako dzień wygranej w dniu „Rozesłania Świętych Apostołów”.

11-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)