REKLAMA
REKLAMA

Papierosy przerzucone przez granicę państwa

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli podjąć przerzucone z Ukrainy do Polski papierosy o rynkowej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Pudła, w których znajdowało się łącznie 40 000 sztuk (tj. 2 tys. paczek) papierosów

miały dorobione parciane szelki, aby łatwiej je można było nieść na plecach.


Dzisiaj, po północy, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Krościenku w trakcie patrolowania tzw. zielonej granicy, w zakrzaczeniach, bezpośrednio przy linii granicy państwa, ujawnili 40 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Równocześnie, zatrzymano dwóch mieszkańców przygranicznych miejscowości, którzy mieli odebrać przerzucony przez granicę towar. Papierosy były zapakowane w oryginalne kartonowe pudła po 10 000 sztuk i zawinięte w czarną folię. Do pudeł zostały przymocowane szelki umożliwiające ich szybkie przenoszenie na plecach. Szacunkowa wartość zatrzymanej kontrabandy to ponad 20 tys. złotych.

Aktualnie, trwają czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku. Zatrzymanych mężczyzn czeka postępowanie karno-skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

BOSG

30-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)