REKLAMA
REKLAMA

Papierosy przerzucone przez granicę państwa

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli podjąć przerzucone z Ukrainy do Polski papierosy o rynkowej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Pudła, w których znajdowało się łącznie 40 000 sztuk (tj. 2 tys. paczek) papierosów

miały dorobione parciane szelki, aby łatwiej je można było nieść na plecach.


Dzisiaj, po północy, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Krościenku w trakcie patrolowania tzw. zielonej granicy, w zakrzaczeniach, bezpośrednio przy linii granicy państwa, ujawnili 40 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Równocześnie, zatrzymano dwóch mieszkańców przygranicznych miejscowości, którzy mieli odebrać przerzucony przez granicę towar. Papierosy były zapakowane w oryginalne kartonowe pudła po 10 000 sztuk i zawinięte w czarną folię. Do pudeł zostały przymocowane szelki umożliwiające ich szybkie przenoszenie na plecach. Szacunkowa wartość zatrzymanej kontrabandy to ponad 20 tys. złotych.

Aktualnie, trwają czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku. Zatrzymanych mężczyzn czeka postępowanie karno-skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

BOSG

30-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)