REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze zaatakowali sędziów. O karze zadecyduje Wydział Dyscypliny

PIŁKA NOŻNA. Ataki na sędziów piłkarskich podczas meczów zdarzają się rzadko. Przeczą tej tezie wydarzenia jakie rozegrały się w minioną niedzielę na boiskach w Czerteżu oraz Grabownicy, gdzie sami piłkarze „wymierzyli sprawiedliwość” arbitrom.ULKS Czerteż – Victoria Pakoszówka

W Czerteżu miejscowy ULKS podejmował Victorię Pakoszówka. Pojedynek „B” klasowych zespołów zakończył się w 26 minucie, przyznaniem walkowera dla drużyny gości. Sędzia został kopnięty przez jednego z zawodników ULKS Czerteż.
– Sędzia kierował mecz tylko w jedną stronę. Ewidentne wolne dla nas nie były w ogóle gwizdane – twierdzi rozgoryczony kibic zespołu gospodarzy.

Jeden z zawodników powiedział w kierunku sędziego o kilka słów za dużo. Arbiter wyciągnął żółty kartonik. Padły kolejne słowa pod adresem rozjemcy meczu. Sędzia zamierzał wyciągnąć czerwoną kartkę.
– Ukarany zawodnik próbował kopnąć sędziego. Na szczęście zatrzymali go koledzy z drużyny. Sędzia został jedynie zahaczony końcem buta o udo – kontynuuje nasz rozmówca.

– Za ten czyn powinien zostać ukarany zawodnik, bo takie zachowanie nie przystoi piłkarzowi. Ale z pracy sędziego także powinny zostać wyciągnięte wnioski – stanowczo dodaje.

Górnik Grabownica Starzeńska – LKS Płowce Stróże Małe
Meczu nie dokończono także w Grabownicy Starzeńskiej, gdzie miejscowy Górnik grał z drużyną Płowiec Stróże Małe. Tam widowisko przerwano w 85 minucie spotkania.
– Sędzia uznał, że zawodnik Stróży faulował zawodnika z Grabownicy. Ale jak wstał nasz zawodnik z murawy to miał cały nos we krwi. Inny z graczy Stróży nie wytrzymał, podbiegł do sędziego i delikatnie go uderzył. Sędzia przewrócił się i było po meczu – relacjonuje osoba z bliskiego otoczenia klubu Płowce Stróże Małe.

Co grozi piłkarzom?
Za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego grozi kara pieniężna nie niższa niż 2.000 zł, kara dyskwalifikacji lub kara wykluczenia z PZPN. Sankcje tę przewiduje art 72. Regulaminu Dyscyplinarnego Polskiego Związku Piłki Nożnej.
– Nie otrzymaliśmy jeszcze sprawozdań z tych spotkań. Wpłyną one do nas jeszcze dziś lub jutro. W czwartek spotyka się Wydział Gier a w piątek Wydział Dyscypliny. To do tych organów należy ocena sytuacji – usłyszeliśmy w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Krośnie.

Głównymi dokumentami, nad którym pochylą się członkowie Wydziałów, będą sprawozdania sędziowskie. Sprawozdania są podpisywane przez kierowników drużyn. Jeżeli jedna ze stron nie zgadza się z protokołem może wnieść swoje uwagi. Następnie w ciągu 48 godzin od spotkania musi zostać skierowane do Okręgowego Związku, szczegółowe pismo z uwagami.
– Czy zostanie ktoś ukarany, i jakie to mogą być sankcje będziemy wiedzieć pod koniec tygodnia. Ocenie zostanie poddane zachowanie zawodników a także praca arbitrów spotkania – kończy nasz rozmówca z OZPN w Krośnie.

M.P.

24-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)