REKLAMA
REKLAMA

Piotr Kozimor stypendystą programu pomocy uczniom wybitnie zdolnym

SANOK. Zarząd Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w Warszawie zakończył zaliczenie zgłoszeń do programu pomocy uczniom wybitnie zdolnym. W tym roku czterostopniową procedurę kwalifikacyjną przeszedł uczeń klasy 3a Gimnazjum nr 2 w Sanoku – Piotr Kozimor.

Piotr tym samym, został przyjęty w poczet stypendystów – uczniów, którzy mają znaczące osiągnięcia i dalej chcą pracować nad swoim rozwojem.

Fundusz gwarantuje podopiecznym  udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk, udział w obozach naukowych, warsztatach badawczych,  seminariach, koncertach
i wystawach, kursach mistrzowskich i konkursach międzynarodowych.

 

Efektem ciężkiej pracy Piotra oraz przygotowujących go nauczycieli Gimnazjum nr 2 są  wybitne wyniki w nauce szkolnej oraz liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych.

Do najważniejszych należą:

w klasie pierwszej: tytuł laureata Konkursu Wiedzy Technicznej w kategorii modelowo-konstrukcyjnej

w klasie drugiej: tytuł laureata Konkursu Wiedzy Technicznej w kategorii interdyscyplinarnej, tytuł laureata konkursu fizycznego i tytuł finalisty konkursu matematycznego organizowanych przez Kuratora Oświaty.

w klasie trzeciej: tytuł laureata konkursu fizycznego i tytuły finalisty konkursu matematycznego i chemicznego organizowanych przez Kuratora Oświaty, tytuł laureata Konkursu Wiedzy Technicznej w kategorii interdyscyplinarnej, tytuł laureata II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logiczno- Matematycznej oraz zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego XII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei.

Pozaszkolną pasją Piotra jest śpiew. Swoje zainteresowanie muzyką rozwija w Sanockim Domu Kultury działając w chórze „Adoramus”.

Przyjęcie w poczet podopiecznych Funduszu, a zwłaszcza udział w seminariach i obozach naukowych oraz kontakt z wybitnymi naukowcami będą dla Piotra ogromnym zaszczytem i pomocą w rozwoju jego pasji i zainteresowań.

Adam Zoszak

04-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)