REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Narada dotycząca funkcjonowania systemu powiadamiania ratunkowego

PODKARPACIE. 16 marca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Zespołu ds. organizacji i koordynacji systemu powiadamiania ratunkowego na terenie województwa podkarpackiego.

Spotkaniu przewodniczyła wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele służb wchodzących w skład systemu ratowniczego. 

Podczas posiedzenia Zespołu zdano raport z przygotowań do uruchomienia na terenie województwa podkarpackiego CPR i WCPR. Przedstawiciele PSP i policji zaprezentowali proces wdrażania systemów wspomagania dowodzenia poszczególnych służb z systemem informatycznym SI WCPR.

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska poinformowała, że minister zdrowia zaakceptował aneks do wojewódzkiego planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Zakłada on utworzenie na Podkarpaciu piątej dyspozytorni w Przemyślu oraz uruchomienie w 2012r. dwóch szpitalnych oddziałów ratunkowych w Brzozowie i Lesku.

Minister zgodził się także, by na czas trwania EURO 2012, na przejściach granicznych z Ukrainą zostały uruchomione dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego. Pozytywnie został również zaopiniowany wniosek wojewody o dyslokacji na czas mistrzostw lotniczego pogotowia ratunkowego z Sanoka do portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

PUW

16-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)