REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Narada dotycząca funkcjonowania systemu powiadamiania ratunkowego

PODKARPACIE. 16 marca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Zespołu ds. organizacji i koordynacji systemu powiadamiania ratunkowego na terenie województwa podkarpackiego.

Spotkaniu przewodniczyła wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele służb wchodzących w skład systemu ratowniczego. 

Podczas posiedzenia Zespołu zdano raport z przygotowań do uruchomienia na terenie województwa podkarpackiego CPR i WCPR. Przedstawiciele PSP i policji zaprezentowali proces wdrażania systemów wspomagania dowodzenia poszczególnych służb z systemem informatycznym SI WCPR.

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska poinformowała, że minister zdrowia zaakceptował aneks do wojewódzkiego planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Zakłada on utworzenie na Podkarpaciu piątej dyspozytorni w Przemyślu oraz uruchomienie w 2012r. dwóch szpitalnych oddziałów ratunkowych w Brzozowie i Lesku.

Minister zgodził się także, by na czas trwania EURO 2012, na przejściach granicznych z Ukrainą zostały uruchomione dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego. Pozytywnie został również zaopiniowany wniosek wojewody o dyslokacji na czas mistrzostw lotniczego pogotowia ratunkowego z Sanoka do portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

PUW

16-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)