REKLAMA
REKLAMA

Pijani koledzy zmyślili historię o wypadku

Odpowiedzialność za fałszywe zeznania i jazdę rowerami po pijanemu czeka trzech mężczyzn, usiłujących wprowadzić w błąd policjantów z komisariatu w Rymanowie. Przesłuchani w charakterze świadków utrzymywali, że jednego z nich potrącił samochód, który odjechał z miejsca wypadku. Przebieg zdarzenia był jednak zupełnie inny.

4 maja br., około godz. 1, dyżurny krośnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Milczy. Na miejscu policjanci zastali trzech mężczyzn, 18-latka i 23-latka z gminy Rymanów, 22-letniego mieszkańca gminy Haczów oraz załogę karetki, udzielającą pomocy najstarszemu z nich. Ranny mężczyzna twierdził, że szedł pieszo do domu i wówczas został potrącony przez samochód, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Z kolei dwaj pozostali panowie utrzymywali, że idąc w kierunku Rymanowa natknęli się na leżącego na poboczu 23-latka i poinformowani przez niego o wypadku, zawiadomili o wszystkim pogotowie. Ostatecznie poszkodowany został przewieziony do szpitala i pozostał tam na dalszym leczeniu. Wcześniej policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 23-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Pomimo tego, że funkcjonariusze nie ujawnili na miejscu wypadku żadnych śladów, wskazujących na możliwość potrącenia 23-latka przez samochód, wszyscy trzej mężczyźni podczas formalnych przesłuchań w charakterze świadków pozostali przy swoich wersjach. Jedynie pokrzywdzony przyznał, że w chwili zdarzenia nie szedł pieszo, ale jechał rowerem.

Rozbieżności w zeznaniach było jednak tak wiele, że ostatecznie cała trójka zdecydowała się wyjawić prawdę.

Okazało się, że przed wypadkiem mężczyźni pili wspólnie alkohol, a później razem jechali rowerami do Rymanowa. W czasie jazdy pijany 23-latek stracił równowagę i przewrócił się na jezdnię. Ponieważ odczuwał bardzo silny ból barku, jego koledzy ukryli rowery i zawiadomili pogotowie. Później wymyślili historię z samochodem.

Za składanie fałszywych zeznań, mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Wszyscy odpowiedzą również za kierowanie rowerami będąc w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

KMP Krosno

14-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)