REKLAMA
REKLAMA

Pomoc osobom bezdomnym

SANOK / PODKARPACIE. W związku z chłodem panującym na zewnątrz policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku odwiedzili miejsca pobytu osób bezdomnych. Spotkania miały na celu faktyczną diagnozę problemu bezdomności oraz niesienie pomocy potrzebującym.

 

Policjanci w składzie dzielnicowy asp. Andrzej Chęć oraz oficer prasowy mł. asp. Anna Oleniacz wspólnie z pracownikami MOPS-u w Sanoku Kierownikiem Działu Pomocy Środowiskowej i Pracy Socjalnej Leszkiem Faluszczakiem oraz pracownikiem socjalnym Katarzyną Wiechowską- Stabryła prowadzili wczoraj służbę patrolową. W trakcie obchodu odwiedzono miejsca gromadzenia się i przebywania osób bezdomnych.

Tego typu działania miały na celu dotarcie do osób potrzebujących i pomoc w ulokowaniu ich w schroniskach oraz innych placówkach pomocowych. W trakcie patrolu przeprowadzono rozmowy z kilkunastoma bezdomnymi, przebywającymi w pustostanach, altanach oraz przyczepach kempingowych informując o możliwości zamieszkania w schroniskach, dożywianiu w jadłodajni oraz otrzymaniu pomocy rzeczowej. Sprawdzano warunki socjalne w jakich bezdomni przebywają oraz oferowano pomoc osobom, które nie mają się gdzie podziać.

Działania nie są jednorazowe, będą powtarzane cyklicznie przez cały okres zimowy.

Policja apeluje: Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997.

O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.
Stworzy to możliwość  zapewnienia schronienia osobom bez dachu nad głową i uniknięcie sytuacji tragicznych, w których osoba bezdomna z racji swojego wieku, ułomności, samotności, sytuacji materialnej staje się ofiarą wychłodzenia organizmu.

źródło: KPP Sanok

07-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)