REKLAMA
REKLAMA

Pracownicy SPZOZ w Sanoku odznaczeni przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego (ZDJĘCIA)

SANOK. W związku z Dniem Ratownictwa Medycznego nastąpiło wręczenie odznaczeń, które odebrali pracownicy Sanockiego Pogotowia Ratunkowego. Wyróżnieni zostali: Grażyna Mika i Janusz Bukład.

Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym ustanowiła dzień 13 października ogólnopolskim „Dniem Ratownictwa Medycznego”. Z okazji tego święta Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej – odznaczył „Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę” pracowników Sanockiego Pogotowia Ratunkowego: Grażyną Mikę – dyspozytorkę medyczną i Janusza Bukłada – ratownika medycznego.

Pani Grażyna Mika przepracowała w sanockiej służbie zdrowia 38 lat. Jest osobą o głębokiej wiedzy zawodowej, ogromnym doświadczeniu medycznym i wyjątkowych cechach charakteru. Nawet w najbardziej dramatycznych chwilach związanych z walką o ludzkie życie, np. w sytuacji wypadku drogowego czy reanimacji, zachowuje spokój, podejmuje trafne decyzje ratownicze i skutecznie kieruje działaniami personelu Pogotowia Ratunkowego. Ma niezwykłą intuicję zawodową, swoisty „szósty zmysł dyspozytora medycznego”. Potrafi łagodzić emocje i bezkonfliktowo działać nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Znakomicie sprawdza się na stanowisku dyspozytora medycznego. Jest osobą skromną, pracowitą i koleżeńską. Cieszy się szacunkiem oraz sympatią całego personelu sanockiego Pogotowia Ratunkowego. Stanowi wzór dla innych pracowników, szczególnie młodych adeptów ratownictwa medycznego.

Pan Janusz Bukład przepracował w sanockim Pogotowiu Ratunkowym ponad 27 lat, początkowo jako kierowca karetki, a od 2007 r. jako ratownik medyczny-kierowca karetki. Jest osobą zaangażowaną w pracę, stale podnosi swoje kwalifikacje. Spełnia się zawodowo w działaniach ratowniczych, łącząc szybkość działania z głęboką fachowością i umiejętnością pracy zespołowej. Zachowuje opanowanie nawet w sytuacjach ekstremalnych. Cechuje go pogoda ducha i aktywność społeczna. Jest jednym z inicjatorów powstania w SP ZOZ w Sanoku zakładowej organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych. Od momentu jej założenia sprawuje funkcję Przewodniczącego Zarządu ZZRM. Jest bardzo zainteresowany rozwojem ratownictwa medycznego w Powiecie Sanockim, a także poprawą statusu zawodowego i materialnego grupy zawodowej ratowników medycznych. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego, szczególnie wśród młodzieży na terenie Sanoka i okolic.

 

Obojgu odznaczonym dziękujemy za wieloletnią pracę, składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy zdrowia i szczęścia osobistego.

SPZOZ Sanok

10-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)