REKLAMA
REKLAMA

Kolejny krok na drodze do realizacji projektu sieci szerokopasmowej

PODKARPACIE. 9 marca marszałek Mirosław Karapyta i Członek Zarządu Sławomir Mikilcz podpisali umowę na świadczenie kompleksowej obsługi prawnej przy realizacji projektu pn. „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podkarpackie”.

 

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

W wyniku zakończonego postępowania przetargowego, wykonawcą zostało Konsorcjum Kancelaria Prawna NBC-LEX Zdzisław Glimos Sp.k i Nizielski&Borys Consulting Sp. z o.o z Katowic.

Marszałek Mirosław Karapyta i odpowiedzialny merytorycznie za ten projekt Sławomir Miklicz, podkreślali, że współpraca z kancelarią to pierwszy krok do tego by przygotować się do ogłoszenia przetargu na realizację projektu sieci szerokopasmowej.

Jesteśmy pierwszym województwem, które podpisuje taką umowę i mamy szansę być pierwszym województwem, które będzie gotowe do ogłoszenia przetargu – powiedział podczas podpisania umowy Sławomir Miklicz

Marszałek Karapyta dodał, że zarząd województwa liczy, iż pomoc kancelarii znacząco przyspieszy formalności związane z realizacją projektu sieci szerokopasmowej.

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej to projekt który zakłada budowę na zagrożonych wykluczeniem cyfrowym terenach pięciu województw Polski Wschodniej (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie), infrastruktury teleinformatycznej uzupełniającej istniejące, należące do różnych operatorów zasoby i tworzącej regionalne sieci szkieletowe.

Celem projektu na poziomie województwa podkarpackiego jest zapewnienie do końca 2014 roku dostępu do usług szerokopasmowych dla 90% mieszkańców i 100% instytucji publicznych i przedsiębiorców w województwie podkarpackim.

Na realizację całego projektu w Polsce Wschodniej przeznaczono 300 milionów euro z czego 255 milionów będzie pochodziło z funduszy Unii Europejskiej.

Zgodnie z zawartą umową do zadań Wykonawcy należeć będzie między innymi:
– doradztwo prawne w zakresie prowadzonych postępowań – od momentu zlecenia do momentu podpisania umowy (postępowania na wybór Partnera DBO, wybór Inżyniera Kontraktu, dostawę sprzętu i wyposażenia do realizacji projektu)
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu prawa telekomunikacyjnego
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu pomocy publicznej
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu procesu inwestycyjnego
-udział w spotkaniach dotyczących realizowanego projektu

Zawarcie umowy z wykonawcą obsługi prawnej pozwoli na wyłonienie Inżyniera Kontraktu oraz partnera w modelu DBO ( Zaprojektuj Wybuduj Operuj ), co jest niezbędne do realizacji projektu. W chwili obecnej przygotowywany jest wniosek do Komisji Europejskiej o notyfikację projektu.

UMWP

09-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)