REKLAMA
REKLAMA

Kolejny krok na drodze do realizacji projektu sieci szerokopasmowej

PODKARPACIE. 9 marca marszałek Mirosław Karapyta i Członek Zarządu Sławomir Mikilcz podpisali umowę na świadczenie kompleksowej obsługi prawnej przy realizacji projektu pn. „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podkarpackie”.

 

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

W wyniku zakończonego postępowania przetargowego, wykonawcą zostało Konsorcjum Kancelaria Prawna NBC-LEX Zdzisław Glimos Sp.k i Nizielski&Borys Consulting Sp. z o.o z Katowic.

Marszałek Mirosław Karapyta i odpowiedzialny merytorycznie za ten projekt Sławomir Miklicz, podkreślali, że współpraca z kancelarią to pierwszy krok do tego by przygotować się do ogłoszenia przetargu na realizację projektu sieci szerokopasmowej.

Jesteśmy pierwszym województwem, które podpisuje taką umowę i mamy szansę być pierwszym województwem, które będzie gotowe do ogłoszenia przetargu – powiedział podczas podpisania umowy Sławomir Miklicz

Marszałek Karapyta dodał, że zarząd województwa liczy, iż pomoc kancelarii znacząco przyspieszy formalności związane z realizacją projektu sieci szerokopasmowej.

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej to projekt który zakłada budowę na zagrożonych wykluczeniem cyfrowym terenach pięciu województw Polski Wschodniej (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie), infrastruktury teleinformatycznej uzupełniającej istniejące, należące do różnych operatorów zasoby i tworzącej regionalne sieci szkieletowe.

Celem projektu na poziomie województwa podkarpackiego jest zapewnienie do końca 2014 roku dostępu do usług szerokopasmowych dla 90% mieszkańców i 100% instytucji publicznych i przedsiębiorców w województwie podkarpackim.

Na realizację całego projektu w Polsce Wschodniej przeznaczono 300 milionów euro z czego 255 milionów będzie pochodziło z funduszy Unii Europejskiej.

Zgodnie z zawartą umową do zadań Wykonawcy należeć będzie między innymi:
– doradztwo prawne w zakresie prowadzonych postępowań – od momentu zlecenia do momentu podpisania umowy (postępowania na wybór Partnera DBO, wybór Inżyniera Kontraktu, dostawę sprzętu i wyposażenia do realizacji projektu)
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu prawa telekomunikacyjnego
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu pomocy publicznej
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego
-przygotowywanie opinii prawnych (analiz/ekspertyz) z zakresu procesu inwestycyjnego
-udział w spotkaniach dotyczących realizowanego projektu

Zawarcie umowy z wykonawcą obsługi prawnej pozwoli na wyłonienie Inżyniera Kontraktu oraz partnera w modelu DBO ( Zaprojektuj Wybuduj Operuj ), co jest niezbędne do realizacji projektu. W chwili obecnej przygotowywany jest wniosek do Komisji Europejskiej o notyfikację projektu.

UMWP

09-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)