REKLAMA
REKLAMA

Sanocki finał maratonów rowerowych MTB

SANOK. W sobotę (22 września) odbędzie się Sanocki finał maratonów rowerowych MTB – Cyklokarpaty z „Bieszczadzkim klimatem”, organizowany przez Sanocki Klub Kolarski.

Sanok i okolice kuszą mnogością atrakcyjnych miejsc związanych z tradycją, kulturą tego terenu. Wspaniałe walory krajobrazowe w bezpośredniej okolicy miasta sprawiają, że z roku na rok coraz bardziej rozkwita turystyka rowerowa. Do popularyzacji walorów Sanoka i okolic przyłączył się również Sanocki Klub Kolarski, organizujący od kilku lat maraton rowerowy.

Kolejna w tym roku finałowa odsłona tej rekreacyjnej imprezy rowerowej pod nazwą SANOK MARATON MTB 2012, odbędzie się 22 września 2012 roku w Sanoku, w ramach największego cyklu maratonów rowerowych w Polsce południowo-wschodniej  Cyklokarpaty.

Centrum organizacyjne ze startem i metą zlokalizowane będzie na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Niewątpliwie dla tych, którzy lubią jazdę na rowerze i są mieszkańcami Sanoka lub okolic, udział w sanockim maratonie może być atrakcyjnie spędzonym czasem. Każdy kto obierze kurs na Sanok w dniu 22 września 2012 i weźmie udział w imprezie do wyboru będzie miał trzy rożnej długości trasy, które będą biegły szlakami i szutrami na terenie „Parku Krajobrazowego Gór Słonnych” z przejazdem przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i Galicyjski Rynek.

Dystans: HOBBY – lekka, długości 20 km, wymagająca podstawowych umiejętności technicznych, przeznaczona dla osób, które jazdę na rowerze uprawiają okazjonalnie, a chcą choć trochę zasmakować „rowerowej przygody w peletonie”. Na tym dystansie wystartować mogą osoby, które ukończyły  13 rok życia.

Dystans: MEGA – długości ok. 40 km, skierowana do tych, którzy często jeżdżą na rowerze. Trasa tego dystansu jest jak na maratony krótka lecz wymagająca. Każdy kto zdecyduje się wystartować na tym dystansie, powinien dysponować przyzwoitą kondycją oraz przynajmniej podstawowymi umiejętnościami jazdy na rowerze górskim po terenie.

Dystans: GIGA – długości ok. 62 km. Ten dystans skierowany jest do znawców tematu „górski maraton MTB”. Uczestnik tego dystansu z pewnością pozna smak „samotności maratończyka”. Kilku godzinna jazda w terenie, to prawdziwy „poligon” dla własnego charakteru i wytrzymałości fizycznej, dlatego owy dystans powinny wybrać osoby z dużym doświadczeniem i umiejętnościami  technicznymi.

Każdy uczestnik poszczególnych dystansów musi posiadać sprawny technicznie rower z oponami terenowymi. Obowiązkowy jest również kask rowerowy.

W ramach sobotniej mprezy rowerowej, odbędą się także wyścigi rowerowe dla najmłodszych. Tu ramy wiekowe określają dolną granicę wiekową na 2 lata, natomiast najstarsi nie mogą mieć więcej niż 12 lat. Co roku roku takie wyścigi dostarczają mnóstwo wrażeń i radości startującym dzieciom jak i rodzicom, którzy swoje pociechy mocno dopingowali.

Dodatkowe informacje:
Biuro zawodów (zapisy) w Hali „Arena Sanok” od 8:00 do 11:00
start – 11:30 dystanse HOBBY/MEGA/GIGA
wyścigi dla dzieci: zapisy od 12:00 – starty poszczególnych grup wiekowych od 13:00.

19-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)